Bytom: Zatrzymano sprawców śmiertelnego pobicia

  Bytom: Zatrzymano sprawców śmiertelnego pobicia

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Kryminalni z Bytomia zatrzymali sprawcę pobicia 43-letniego mężczyzny, który zmarł najprawdopodobniej w wyniku doznanych obrażeń. Zatrzymano też współlokatora pobitego mężczyzny, podejrzanego o nieudzielenie mu pomocy. Pierwszemu z podejrzanych grozi do 10 lat więzienia, drugi może za więziennymi kratami spędzić do 3 lat.
  W poniedziałek wieczorem, mieszkający w śródmieściu mężczyzna powiadomił policję o tym, że przed chwilą z jednego z okien przy ul. Żeromskiego dochodziły krzyki i odgłosy bójki. Wysłany natychmiast na miejsce patrol z Komisariatu II zlokalizował to mieszkanie. Ponieważ drzwi były zamknięte, a policjanci podejrzewali, że mogło dojść do dramatu, wezwali strażaków, którzy wyważyli drzwi.

  W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli leżącego na podłodze mężczyznę z wyraźnymi śladami świadczącymi o jego pobiciu. Mimo szybko udzielonej pomocy, mężczyzna kilka godzin później zmarł w szpitalu. Podczas oględzin zwłok stwierdzono rozległe rany głowy i tułowia, które mogły doprowadzić do śmierci mężczyzny.

  Zajmujący się wyjaśnieniem sprawy policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Bytomiu ustalili dwóch mężczyzn podejrzanych o współudział w tym przestępstwie. Mający 23 i 43 lat przyrodni bracia mieszkający w Bytomiu zostali zatrzymani wczoraj po południu. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że wszyscy trzej mężczyźni od niedzieli wspólnie pili alkohol, a kiedy doszło do sprzeczki o papierosy i pieniądze na wódkę, młodszy z mężczyzn brutalnie pobił 43-latka. Będący razem z nimi w mieszkaniu 39-latek, mimo, iż widział całe zajście i jego skutki, nie pomógł swojemu współlokatorowi i zostawiając zakrwawionego, razem z przyrodnim bratem wyszedł z mieszkania.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama