Nowa przychodnia w Żorach

  Nowa przychodnia w Żorach

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzisiaj w żorskiej dzielnicy Rój nareszcie zostanie otwarty ośrodek zdrowia. Z placówki na osiedlu Gwarków będzie korzystało ponad 4 tysiące mieszkańców. Przychodni nie było w Roju od ponad dwóch lat. Mieszkańcy tej dzielnicy musieli jeździć do najbliższego lekarza do centrum miasta, oddalonego od Roju o 7 kilometrów.
  - To było spore utrudnienie, szczególnie dla starszych, schorowanych osób. Nie każdy ma kogoś w rodzinie, kto może podwieźć do lekarza, a taksówka to spory wydatek. Był też problem z autobusami, bo do dzielnicy jeżdżą tylko dwa na dzień. Gdy jechaliśmy do najbliższej przychodni na osiedlu Księcia Władysława, nieraz traciliśmy cały dzień. W końcu możemy odetchnąć z ulgą - mówi Janina Gładysz, mieszkanka os. Gwarków.

  Przychodnia powstała w budynku dawnej szkoły. Przez ostatnie miesiące odbywały się tutaj prace adaptacyjne na potrzeby ośrodka zdrowia i apteki.

  Generalny remont budynku kosztował 2,3 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z miejskiego budżetu.
  W nowym ośrodku, oprócz przychodni zdrowia dla dorosłych i dzieci, znajdują się także gabinety położnej i pielęgniarki, a także zabiegowy z punktem szczepień. Jest też apteka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama