Awaria wodociągu w Bielsku-Białej. Południowe dzielnice bez...

  Awaria wodociągu w Bielsku-Białej. Południowe dzielnice bez wody

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Trwa usuwanie awarii magistrali wodociągowej w Bielsku-Białej. W piątek pęknięcie rury o średnicy metra odcięło od dostaw wody południowe dzielnice 180-tysięcznego miasta.
  Prezes komunalnej firmy wodociągowej Aqua Piotr Dudek poinformował, że awaria jest usuwana, a dostawy wody są sukcesywnie przywracane.

  Woda nie docierała na osiedla: Karpackie i Beskidzkie, a także do dzielnic: Aleksandrowice, Olszówka, Mikuszowice, Kamienica i części Leszczyn.

  - Dostawy są już powoli przywracane dzięki przepięciom z innych kierunków. Najdłużej wody nie będzie - nawet kilkanaście godzin - na osiedlu Karpackim, które jest zaopatrywane bezpośrednio z uszkodzonej magistrali. Tam docierają już beczkowozy. Będą co najmniej trzy - powiedział prezes.

  Przyznał, że awaria jest poważna. - Pękła rura sferoidalna o średnicy 1 metra. Nastąpił wyciek i obniżyło się ciśnienie, stąd braki wody. Prawdopodobnie ujawniła się jakaś wada konstrukcyjna materiału - powiedział prezes. Dodał, że wodociąg ma 30 lat, a rura powinna wytrzymać 100 lat.

  Rura pękła w terenie słabo zabudowanym, dlatego rozlewisko, które powstało, nie doprowadziło do poważniejszych strat. - Podmoczone zostały garaże w jednym budynku. Woda tam już nie stoi - powiedział Dudek. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo