Katowice: Studenckie stołówki - reaktywacja [ZOBACZ MENU]

  Katowice: Studenckie stołówki - reaktywacja [ZOBACZ MENU]

  LOTA, AKA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przykładowy jadłospis
  1/3
  przejdź do galerii

  Przykładowy jadłospis

  Pomidorowa z ryżem, fasolowa, kalafiorowa, rosół albo kapuśniak, a na drugie stek z cebulą, udko w miodzie, żeberko duszone w sosie pieczarkowym albo gulasz. To oferta w stołówkach Uniwersytetu Śląskiego. Wszystko ma być w cenach na studencką kieszeń: obiad za ok. 9 zł; kolację można zjeść już za 6 zł, podobnie śniadania. Zupę zjemy już za 1,5 zł. Dostępne będzie menu nie tylko mięsne, ale i wegetariańskie.
  Z początkiem roku akademickiego firma Serenissima, na mocy umowy zawartej z UŚ, będzie prowadziła na wydziałach uczelni stołówki. Największe znajdą się w budynku Wydziału Filologii w Katowicach, w cieszyńskim kampusie i na osiedlu akademickim w Sosnowcu. Mniejsze, w których, w zależności od potrzeb studentów też będzie można zjeść ciepłe posiłki, to między innymi bufet w budynku rektoratu przy ul. Bankowej, Wydziału Pedagogiki i Psychologii czy też Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach.
  W sumie stołówek będzie 17, w tym trzy w Cieszynie, cztery w Sosnowcu, jedna w Chorzowie, oraz dziewięć w Katowicach (oprócz wymienionych to Wydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz w budynkach Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii).

  To dobra wiadomość dla żaków. Przez cały ubiegły rok, po tym jak zamknięta została stołówka przy Wydziale Prawa (a wcześnie jadłodajnia w budynku Wydziału Filologii), studenci byli zmuszeni stołować się na mieście. Z obu lokali wycofali się najemcy. Szukanie nowych i solidnych zabrało sporo czasu. Ale podobno opłacało się poczekać, bo firma, która zamierza karmić 50 tys. studentów UŚ, prowadzi lokale m.in. w Watykanie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama