W Przyszowicach klną na wystającą wysepkę

  W Przyszowicach klną na wystającą wysepkę

  Łukasz Malina

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy Przyszowic skarżą się na absurdalną - ich zdaniem - przebudowę skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich i Granicznej.
  - Przejeżdżają tędy autobusy, ciężarówki i ciągniki. Jak mają się tu zmieścić, jeśli na środku ktoś zaprojektował wysepkę? - pytają.

  Prace nad przedłużeniem uli-cy Granicznej i połączeniem jej z Bojkowską rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Ludzie cieszą się nową drogą, ale są zaskoczeni sposobem, w jaki została ona połączona z ul. Powstańców.

  - Dobrze, że przedłużyli Graniczną, ale pomysł budowy - wystającej ponad jezdnię dużej wysepki na wąskiej ulicy - jest po prostu absurdalny! Jak mamy tę-dy przejechać ciągnikiem? Przecież na pole trzeba jakoś dotrzeć - mówi oburzona Bronisława Połop, która wraz z mężem prowadzi w pobliżu gospodarstwo oraz zakład naprawy ciągników.


  Zdaniem mieszkańców, problem wysepki, która swobodny przejazd przez skrzyżowanie umożliwia tylko od strony ul. Granicznej, dostrzegają też kierowcy autobusów komunikacji miejskiej. O kłopotliwej wysepce wie doskonale sołtys Przyszowic. - Interweniowałem w tej sprawie - mówi w rozmowie z reporterem "PDZ" Zygmunt Szołtysek.

  - Sukcesem jest to, że obok tej dużej wysepki nie powstanie podobna, mniejsza. Gmina zgodziła się nanieść poprawki na projekt i ta druga wysepka będzie tylko zaznaczona specjalną farbą - dodaje sołtys.
  Mieszkańcy chcieliby, aby zwężająca ulicę wysepka, wykonana w kształcie łzy, została zmniejszona co najmniej o metr. - Tu zaraz jest przystanek, który nie ma utwardzonego podłoża. Można by tę kostkę z wysepki właśnie tam ułożyć. Przynajmniej bez błota na butach człowiek pojechałby do Gliwic - podsuwa pomysł pani Bronisława.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama