Psychologowie pomoga ofiarom katastrof na Śląsku

  Psychologowie pomoga ofiarom katastrof na Śląsku

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk podpisał dziś porozumienia z Polskim Instytutem Ericksonowskim i Ośrodkiem Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania Dąbrówka w Gliwicach o współpracy w przypadku wystąpienia na terenie województwa śląskiego wypadku masowego lub katastrofy.
  Instytucje te będą prowadzić działania odreagowujące dla osób bezpośrednio zaangażowanych w świadczenie pomocy poszkodowanym.

  Wojewoda podziękował osobom, które brały udział w tworzeniu procedury wsparcia i pomocy psychologicznej w wypadkach masowych i katastrofach Zespół roboczy pracował nad tym dokumentem od marca br, podczas ośmiu spotkań.

  To pierwszy dokument w kraju, porządkujący zagadnienia organizacji wsparcia i pomocy psychologicznej w wypadkach masowych i katastrofach. Zapewnia on kompleksowe podejście do zagadnień wsparcia i pomocy psychologicznej - od momentu podjęcia działań na miejscu zdarzenia aż do odreagowania psychologicznego dla osób zaangażowanych w pomoc poszkodowanym. Zawiera m.in. instrukcję dla interwentów psychologicznych działających na miejscu zdarzenia. Jest elementem Planu Zarządzania Kryzysowego Województwa Śląskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama