Ważne
  Ruszył bieg z Dąbrowy Górniczej do Warszawy

  Ruszył bieg z Dąbrowy Górniczej do Warszawy

  Mateusz Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  3 października z Dąbrowy Górniczej w stronę Warszawy wyruszyła wyjątkowa sztafeta biegaczy. 12 sportowców, miłośników biegania, dotrze do stolicy we wtorek rano. Uczestnicy będą biec przez 24 godziny!
  Biegowi przyświeca szczytny cel i kibicuje mu prawie 500 niepełnosprawnych dzieci z terenu Dąbrowy Górniczej, województwa śląskiego i małopolskiego. Inicjatywa biegu narodziła się w Dąbrowie Górniczej ponad 3 lata temu.

  5 października o 13:00 biegacze, wraz z podopiecznymi 2 ośrodków szkolno-wychowawczych z Dąbrowy Górniczej, złożą na ręce Marszałka Sejmu i szefów wszystkich Klubów Parlamentarnych pierwszą w historii polskiego parlamentaryzmu poprawkę do budżetu napisaną językiem Brailla.


  Poprawka, którą zostanie złożona na ręce parlamentarzystów może zagwarantować dotację z budżetu państwa, która wspomoże budowę nowoczesnego Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, powstającego w Dąbrowie Górniczej.

  Po przekazaniu petycji, o godzinie 13:15 w Sali Prasowej Sejmu odbędzie się konferencja prasowa w której udział wezmą biegacze, oraz przedstawiciele funkcjonujących w Dąbrowie Górniczej ośrodków, w trakcie której zostanie zaprezentowana idea budowy Nowoczesnego Ośrodka w Dąbrowie Górniczej, a także twórczość dzieci i młodzieży niepełnosprawnych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama