Kobieta chce być prezydentem Gliwic

  Kobieta chce być prezydentem Gliwic

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katarzyna Lisowska z Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie chce być prezydentem Gliwic. Jest pierwszą kobietą w historii gliwickiego samorządu, która spróbuje zdobyć najważniejszy fotel w tym mieście.
  Katarzyna Lisowska reprezentuje KW Gliwiczanie. Lista kandydatów tego komitetu została zarejestrowana w miniony piątek. W komitecie założycielskim KW Gliwiczanie znaleźli się m.in.: prof. Mieczysław Chorąży, naukowiec i działacz społeczny, były żołnierz AK; Mirella Czajkowska-Turek, prezes Stowarzyszenia Gliwiczanie dla Gliwic, które mocno angażuje się w problem przebiegu średnicówki przez miasto; Ryszard Malec, zawodowo związany z oświatą, radny w trzech kadencjach oraz Andrzej Pieczyrak, radny Rady Osiedlowej Śródmieście, redaktor naczelny Niezależnego Serwisu Informacyjnego, a prywatnie mąż Lisowskiej.


  - Nasz komitet chce w nadchodzących wyborach samorządowych wprowadzić do rady miejskiej kandydatów, którzy poświęcą swój czas, wiedzę i zaangażowanie, aby przekształcić Gliwice w miasto, w którym dobrze się żyje - podkreśla Lisowska.

  Jak mówi, ma nadzieję, że po listopadowych wyborach w gliwickim samorządzie będzie więcej kobiet.

  - Partycypacja kobiet otwiera zupełnie nowe możliwości. Panie radzą sobie znakomicie na ważnych stanowiskach - ocenia Lisowska i podaje przykład rządzącej od czterech lat Zabrzem Małgorzaty Mańki-Szulik.

  Katarzyna Lisowska jest naukowcem. Ma tytuł doktora habilitowanego. Specjalizuje się w biologii medycznej. Znana jest z zaangażowania w liczne akcje ekologiczne, m.in. ogólnokrajową kampanię na rzecz wprowadzenia zakazu upraw GMO (genetycznie modyfikowanych roślin). Jest dziennikarką obywatelską. Swoje teksty publikuje na na portalach internetowych www.wiadomosci24.pl oraz www.doorg.info, a także w lokalnym Niezależnym Serwisie Informacyjnym Gliwice. Lisowska jest mężatką i matką dwójki dzieci.

  Przypomnijmy, że - oprócz Katarzyny Lisowskiej - swój start w listopadowych wyborach samorządowych na prezydenta Gliwic zapowiedzili: Aleksander Chłopek, poseł PiS i Marek Widuch, szef gliwickich struktur SLD. Gliwicka PO wystawiła Zbigniewa Wygodę, który w ubiegłym roku był pełnomocnikiem komitetu referendalnego próbującego odwołać prezydenta miasta i Radę Miejską. O reelekcję będzie się także starał Zygmunt Frankiewicz, który rządzi miastem rekordowo długo - nieprzerwanie od 17 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama