Dąbrowa Górnicza: Prowizja od instalacji kablówek

  Dąbrowa Górnicza: Prowizja od instalacji kablówek

  Anna Polewiak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Józef Jurek, mieszkaniec budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Marii Szulc 2 w Dąbrowie Górniczej, walczy z operatorami telekomunikacyjnymi, UPC i Telekomunikacją Polską SA, o to, by za korzystanie z klatek schodowych, piwnic oraz zewnętrznych ścian budynku, gdzie zamontowali swoje sieci, płacili czynsz Wspólnocie.
  Józef Jurek żąda czynszu za zamontowanie okablowania i skrzynki

  Józef Jurek żąda czynszu za zamontowanie okablowania i skrzynki ©fot: Anna Polewiak

  Pan Józef domaga się też odszkodowania od UPC za uszkodzenia powstałe przy okazji montowania telewizji kablowej. Pisma w tej sprawie zaczął wysyłać już 4 lata temu - jako przewodniczący dwuosobowego zarządu swojej wspólnoty. Teraz sprawą zajmuje się nadal - jako jej członek. Na razie wywalczył od UPC jednorazowe odszkodowanie.

  - Zaproponowałem ustalenie miesięcznego czynszu za zamontowane okablowanie i skrzynkę oraz wysokość odszkodowania za uszkodzenie ścian w klatkach schodowych - mówi Józef Jurek, członek Wspólnoty Mieszkaniowej. - Nie może być tak, że UPC Polska, montując swoje sieci wklatkach schodowych, przez lata nie ponosi żadnych kosztów, a jednocześnie za swoje pakiety żąda od abonentów coraz wyższych opłat. Koszty powinna też ponosić telekomunikacja.

  Uważam, że właściciel obiektu, czyli wspólnota, ma prawo pobierać opłaty za dzierżawę. W przypadku odmowy powinna żądać nawet demontażu instalacji. Gdy UPC Polska nie przystała na propozycje zarządu, wystąpiłem o demontaż ich okablowania. Po tym piśmie UPC obiecała odszkodowanie, choć nadal nie było mowy o czynszu. W kwietniu tego roku wygasła umowa z operatorami na korzystanie z sieci w budynku. Dla wspólnoty była to okazja ponowienia roszczeń finansowych. Zaproponowałem, aby UPC płaciła czynsz i zaoferowała bezpłatnie lokatorom pakiet podstawo-wy, tzw. azart - uważa pan Józef.

  Choć nie jest już w zarządzie wspólnoty, wciąż zajmuje się sprawą. Lecz obecny jednoosobowy jej zarząd sprzeciwia się jakimkolwiek naciskom na UPC. - Trwają negocjacje w sprawie podpisania umowy z UPC. Uważam, że możemy tylko narazić się na kłopoty, wchodząc w konflikt z operatorami. Wystarczy, jeżeli UPC poprawi estetykę budynku i wpłaci na konto wspólnoty obiecane odszkodowanie - mówi Stanisław Pragnący, przewodniczący zarządu wspólnoty przy ul. Marii Szulc 2.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama