Bezterminowe nie tylko ochronne

  Bezterminowe nie tylko ochronne

  Zdjęcie autora materiału

  Polska

  Bezterminowe ubezpieczenie na życie może mieć charakter wyłącznie ochronny, co oznacza, że jedynym świadczeniem jest wypłata sumy ubezpieczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego lub ewentualnie wypłata odszkodowania w przypadku śmierci osoby najbliższej. Często firmy oferujące bezterminowe ubezpieczenia na życie o charakterze ochronnym wymagają wpłacania składek jedynie do osiągnięcia określonego wieku, mimo że ochrona przysługuje do końca życia.
  Bezterminowe nie tylko ochronne

  ©123RF

  Często firmy oferujące bezterminowe ubezpieczenia na życie o charakterze ochronnym wymagają wpłacania składek jedynie do osiągnięcia określonego wieku, mimo że ochrona przysługuje do końca życia.

  Największą popularnością cieszą się jednak bezterminowe ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym. Mają one charakter mieszany. Gwarantując ochronę ubezpieczeniową do końca życia, ubezpieczyciel inwestuje część wpłacanych składek w papiery wartościowe lub lokaty bankowe. Dzięki temu ubezpieczony gromadzi kapitał, ponosząc jednak ryzyko inwestycyjne. Taka forma to sposób na dodatkową emeryturę. Przy takich ubezpieczeniach zwykle są możliwe zmiany sumy ubezpieczenia, częściowe wypłaty, dodatkowe wpłaty, zawieszenie wpłat składek itp.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama