Ważne
  Mecz piłkarski Senat kontra Senat w Bytomiu

  Mecz piłkarski Senat kontra Senat w Bytomiu

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie sportowe - mecz piłkarski Senat kontra Senat, który ma upamiętnić tragicznie zmarłą w katastrofie smoleńskiej senator Krystynę Bochenek oraz wzbogacić konto Śląskiego Funduszu Stypendialnego.
  Mecz piłkarski Senat kontra Senat w Bytomiu

  ©Fot. Arkadiusz Gola

  Wicemarszałek Krystyna Bochenek była przez lata jego niezwykle skuteczną ambasadorką.
  Spotkanie zaplanowano na 16 października 2010 r. o godz. 15.00 na stadionie miejskim im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu. Informujemy o nim dzisiaj, bo nie ukrywamy, że zależy nam, by trybuny pękały w szwach.

  Reprezentacje Senatu RP i przedstawicieli senatów uczelni polskich liczą, że uda się zachęcić do kibicowania nie tylko fanów sportu. Każdy kibic oznacza większy dochód, który zostanie przeznaczony na XX Jubileuszową Edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego. Właśnie ten fundusz był oczkiem w głowie Krystyny Bochenek, która była po Adamie Graczyńskim jego przewodniczącą.

  - Mama zawsze, a w październiku w sposób szczególny, starała się zainicjować jakieś zbiórki na rzecz funduszu, ewentualnie zainteresować jego losem darczyńców - mówi Magda Bochenek, córka Krystyny, która tworzy właśnie Fundację imienia swojej mamy, by jej cenne społeczne i edukacyjne inicjatywy nadal służyły innym. - Mam nadzieję, że podczas tego meczu uda się zebrać środki, chociaż na kilka stypendiów - dodaje Magda.

  Na czele reprezentacji Senatu stanie senator Zbigniew Szaleniec, który jest głównym pomysłodawcą rozegrania spotkania. - Mam nadzieję, że na powołanie do składu naszej wyjątkowej drużyny pozytywnie odpowie marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, który obiecał, że znajdzie czas i przyjedzie do Bytomia - wyjaśnia senator Szaleniec. W sumie do reprezentacji powołano 20 senatorów, zaś ich trenerem został kultowy trener Antoni Piechniczek.

  Senator Szaleniec przypomina, że dwa lata temu reprezentacja polityków grała na stadionie Górnika Zabrze na rzecz Fundacji "A kogo".
  - Wtedy inicjatorką była Krystyna. To dla upamiętnienia jej działań chcemy zagrać w tym roku i w kolejnych, zawsze wybierając jakiś ważny społecznie cel - wyjaśnia Szaleniec.
  Uniwersytet Śląski wystawia mocną reprezentację, bo w meczu udział wezmą m.in.: rektor uczelni prof. Wiesław Banyś (jednocześnie kapitan drużyny), a także dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Zygmunt Tobor .  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama