Zdezelowane pociągi po remoncie powrócą na śląskie tory

  Zdezelowane pociągi po remoncie powrócą na śląskie tory

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W lutym na tory w województwie śląskim wyjedzie dwanaście nowych pociągów. Nowe będą jednak... wyłącznie z nazwy. Faktycznie będą to wozy po modernizacji i kapitalnym remoncie.
  Przetarg na zakup takich składów ogłosił właśnie śląski Urząd Marszałkowski. Pociągi mają uzupełnić tabor Kolei Śląskich - samorządowej spółki, która już niebawem ma rozpocząć przewozy pasażerskie na trasie z Gliwic do Częstochowy.

  - Jeżeli do tego czasu spółka nie będzie miała jeszcze wszystkich zezwoleń, niezbędnych do prowadzenia przewozów, pociągi zostaną przekazane do dyspozycji śląskiego oddziału Przewozów Regionalnych - mówi Aleksandra Marzyńska, rzeczniczka marszałka.

  Ile marszałek gotów jest wydać na zakupy? Tego na razie urzędnicy nie chcą ujawnić. Wiadomo natomiast, że przy wyborze najkorzystniejszej oferty decydującym kryterium będzie cena (w specyfikacji przetargowej nie znaleźliśmy nic na temat maksymalnego wieku pojazdów).

  Prócz dwunastki podrasowanych pociągów, na nasze tory ma trafić też kilkanaście zupełnie nowych pojazdów. Będzie to osiem zamówionych w bydgoskich zakładach PESA pociągów typu ELF oraz sześć szynobusów. ELF-y zostały zaprezentowane podczas niedawnych targów producentów pojazdów szynowych w Berlinie, a pierwsza szóstka z zakontraktowanej ósemki ma zostać dostarczona jeszcze w tym roku. Dostawa szynobusów będzie zrealizowana w trzech kolejnych latach. Pierwsze dwa zostaną zakupione w roku 2011 i będą obsługiwać linię Katowice-Tychy Miasto.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama