Pomalujcie razem z nami swoje nowe supertramwaje

  Pomalujcie razem z nami swoje nowe supertramwaje

  Janusz Strzelczyk, Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nasz redakcyjny grafik proponuje dwa rodzaje kolorystyki dla nowoczesnych częstochowskich swingów - czerwono-białe i żółto-niebieskie
  1/3
  przejdź do galerii

  Nasz redakcyjny grafik proponuje dwa rodzaje kolorystyki dla nowoczesnych częstochowskich swingów - czerwono-białe i żółto-niebieskie ©Fot. Pesa/Marek Michalski

  Na jaki kolor pomalowalibyście nowe, supernowoczesne tramwaje, które przyjadą do Częstochowy za dwa lata? Wszystkie propozycje są do dyskusji i przyjęcia.
  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne stawia na tradycyjne barwy tej firmy.
  - Podstawowe kolory to czerwony i jasna kość słoniowa - mówi Marcin Maranda, rzecznik prasowy MPK. - Uzupełniające to czarny, szary i żółty, które byłyby w środku i np. na zderzakach. Takie będą plastyczne wytyczne dla firmy, z którą MPK podpisze umowę na dostawę tramwajów.

  Przetarg na nowe częstochowskie wozy wygrała bydgoska Pesa, ale umowy jeszcze nie ma, bo przegrani konkurenci mogą jeszcze do północy, dzisiaj, zgłaszać odwołania od wyników przetargu.

  Na razie bydgoszczanie mieszają farby.

  - Kolorystyka tramwaju dla Częstochowy będzie dopiero ustalana - mówi naszej gazecie Michał Żurowski z Pesy Bydgoszcz S.A.

  Częstochowianie jeżdżący tramwajami różnie mówią o ich kolorystyce. - Mnie najbardziej przeszkadzają reklamy, które zasłaniają okna - mówi emerytka Maria Kostrzewska. - W środku jest ciemno. Nie podobają mi się krzykliwe kolory.

  Młodzież z kolei chciałaby wesołych barw.
  - Jestem grafficiarzem i chętnie bym taki tramwaj ozdobił - proponuje Marek Wirski. - Mówię o sztuce, a nie o mazaniu sprayem.
  Jego koleżanka, Iwona Pucek, chciałaby, aby kolor tramwajów zmieniał się wraz z porami roku. Na przykład jesienią powinny być pastelowe, jak jesienne liście. - Tylko zimą byłby wyjątek, nie powinny być białe - dodaje Iwona Pucek.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama