Katowice: PiS poprze Uszoka

  Katowice: PiS poprze Uszoka

  AGA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości ma dziś zdecydować, by w Katowicach nie wystawiać żadnego kandydata na prezydenta!
  Faktycznie oznacza to, że partia poprze urzędującego obecnie prezydenta Piotra Uszoka i pokrzyżuje plany Arkadiuszowi Godlewskiemu, kandydatowi Platformy Obywatelskiej, któremu marzy się w stolicy województwa druga tura.

  - Wystawienie kandydata przez PiS byłoby działaniem na rzecz Platformy Obywatelskiej, bo ten kandydat byłby w stanie zdobyć ok. 10 proc. głosów. Gdy jednak te głosy dodamy do tych oddanych na Uszoka, to wybory rozstrzygną się już w pierwszej turze, czyli 21 listopada - mówi jeden ze współpracowników prezydenta Katowic.


  - To pomysł Warszawy, żeby nie wystawiać kandydata. Uznano, że nie ma szans na zwycięstwo - słyszymy z kolei od prominentnego działacza PiS.

  Jedynym kandydatem w Katowicach, popartym przez struktury lokalne partii, jest jak dotąd rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Piotr Pietrasz. - Oprócz mnie nikt inny nie zgłosił chęci kandydowania - wyjaśnia nam Pietrasz.

  W wyborach w Katowicach obok Uszoka i Godlewskiego do liczących się nazwisk trzeba jeszcze zaliczyć kandydata SLD, Marka Szczerbowskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama