Finał Festiwalu Piosenki Religijnej Strefa Chwały w Żywcu

  Finał Festiwalu Piosenki Religijnej Strefa Chwały w Żywcu

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kilkunastu młodych solistów oraz zespołów wokalno-instrumentalnych z Żywca oraz gmin powiatu wystąpiło w niedzielę na sali widowiskowej żywieckiego Miejskiego Centrum Kultury podczas koncertu finałowego Festiwalu Piosenki Religijnej Strefa Chwały.
  - Nasz konkurs ma charakter otwarty i przeznaczony jest dla wszystkich wykonawców z Żywiecczyzny, którzy wykonują utwory o tematyce chrześcijańskiej - informuje Tomasz Terteka, rzecznik żywieckiego magistratu.

  Co roku do udziału w imprezie zgłaszają się młodzi artyści grający utwory z bardzo różnych gatunków muzycznych. Można posłuchać m.in. pieśni gospelowych, piosenek rockowych, a nawet rymów hip-hopowych.

  W tej edycji festiwalu najlepszymi solistami okazali się Eliza Kania, która uczy się w Szkole Podstawowej nr 54 w Żywcu (kategoria do 15 lat), a grupie młodzieży i dorosłych wygrała Kinga Talik z Ciśca. Natomiast wśród zespołów wokalno-instrumentalnych najlepiej zaprezentowały się zespoły Tues Petrus z Twardorzeczki oraz Trzy, działający przy żywieckim klubie Globik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama