Pociągi relacji Katowice - Gliwice zostały zawieszone

  Pociągi relacji Katowice - Gliwice zostały zawieszone

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pociągi relacji Katowice - Gliwice zostały zawieszone

  ©ARC DZ

  Śląscy kolejarze gonią resztkami sił. Starczy awaria jednego pociągu, by obsługiwane przez niego połączenie w ogóle wypadło z rozkładu! Taki los czeka od czwartku cztery kursy na linii Gliwice-Katowice.
  Pociągi relacji Katowice - Gliwice zostały zawieszone

  ©ARC DZ

  Pociągi odjeżdżające o godz. 14.35 i 17.05 z Katowic oraz o godz. 6.42 i 7.41 z Gliwic aż do 10 grudnia zostają tymczasowo zawieszone. Oficjalny powód? Przyczyny techniczne.

  - Dwie jednostki doznały usterek i przez dłuższy czas trwać będzie ich remont - tłumaczy Teresa Ćwięk, rzeczniczka Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Czy to znaczy, że kolejarze nie mają w rezerwie żadnych pociągów, którymi mogliby zastąpić uszkodzone jednostki? Teoretycznie mają przecież do dyspozycji blisko 170 składów.

  - Część jest jednak na przeglądach - przekonuje Teresa Ćwięk.

  Tyle że przegląd pociągu nie trwa blisko dwa miesiące. Wiemy, bo w sierpniu sami mieliśmy okazję się przekonać, że skierowany rano na przegląd Flirt po południu już wrócił na tory. Bardziej prawdopodobne wydaje się to, że kolejarze po prostu nie mają żadnych rezerw w swoim taborze, który w większości kwalifikuje się do generalnego remontu lub zezłomowania. Trudno się zresztą temu dziwić, skoro średni wiek pociągu śląskich Przewozów Regionalnych to 31 lat!

  To nie pierwszy przypadek, kiedy brak sprawnego taboru zmusza kolejarzy do ograniczania liczby połączeń. W lutym z rozkładu wyleciało czternaście z siedemdziesięciu połączeń kursujących na trasie Katowice-Tychy Miasto. Powodem były usterki silników w pociągach spowodowane mroźną zimą. Taki stan rzeczy trwał przez blisko półtora miesiąca. Jeśli najbliższa zima będzie równie surowa, to sytuacja może być jeszcze gorsza.

  Optymizmu nie tracą jedynie przedstawiciele PR. Jak przekonują, wycofanie czterech połączeń nie powinno zbytnio skomplikować życia pasażerom między Katowicami a Gliwicami. - Na tej linii pociągi kursują dosyć często - mówi Teresa Ćwięk.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przewozy Regionalne okradają mieszkańców Górnego Śląska, a marszałek nic z tym nie robi!

   K (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 18

   Rozkład jazdy w ciągu tego roku ani razu nie był w pełni realizowany. Płacimy za połączenia których nie ma! Ta firma to złodzieje zatrudniająca ludzi niekompetentnych. Tylko dlaczego Marszałek się...rozwiń całość

   Rozkład jazdy w ciągu tego roku ani razu nie był w pełni realizowany. Płacimy za połączenia których nie ma! Ta firma to złodzieje zatrudniająca ludzi niekompetentnych. Tylko dlaczego Marszałek się na to zgadza? PR powinno zwrócić całą dotację za 2010!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polski balagan

   oberschlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 21

   Sprzedac koleje slonskie Niemcom a wtedy nie bydzie klopotu.Nie ma nic coby w Polsce funkcjonowalo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No Comment!

   OBSERWATOR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   "Typisch Polnische Wirtschaft"-No Comment!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama