Jak kupić tytuł sportowej gminy SPRAWDŹ CENY

  Jak kupić tytuł sportowej gminy SPRAWDŹ CENY

  Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak kupić tytuł sportowej gminy SPRAWDŹ CENY

  ©Marcin Oliva Soto

  Niektóre z gmin naszego województwa z dumą obnoszą się z logiem Sportowej Gminy. Czy znaczy to, że łożą więcej od innych na kulturę fizyczną? Tak, ale zaledwie o 3 tys. 800 zł.
  Jak kupić tytuł sportowej gminy SPRAWDŹ CENY

  ©Marcin Oliva Soto

  We wrześniu, już po raz drugi, odbyła się gala, podczas której miasta i gminy z całego kraju otrzymały tytuły Sportowej Gminy. Certyfikat przyznawał Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Jury złożone z przedstawiciela Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dziennikarzy sportowych i specjalisty ds. funduszy unijnych, przyznało certyfikaty m.in. Mysłowicom, Wilkowicom i gminie Koziegłowy. Aby móc legitymować się logiem Sportowej Gminy, gminy musiały odpowiedzieć na kilka pytań.


  - W ankiecie weryfikacyjnej zapytuje się m.in. o stan bazy sportowej i rekreacyjnej, nakłady przeznaczane na budowę i modernizację infrastruktury sportowej oraz sposoby upowszechniania sportu wśród najmłodszych - wylicza Joanna Kotyńska z Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach, które startowały w poprzedniej edycji konkursu.

  To jednak nie wszystko. Żeby otrzymać certyfikat, trzeba było zapłacić niemałą kwotę. Członkowie PKIS uiszczali należność w wysokości 2 tys. zł, natomiast gminy startujące w konkursie po raz pierwszy musiały zapłacić 3 tys. 800 zł. A co w zamian? Możliwość posługiwania się logo Sportowej Gminy w działaniach promocyjnych przez rok.

  - Wyróżnienie PKIS daje satysfakcję, bo wysiłki gminy zostały dostrzeżone na zewnątrz. Oprócz tego jesteśmy zaproszeni do udziału we wszystkich konferencjach PKIS, a informacje o naszej gminie znajdą się w wydawanym co roku folderze klubu - wyjaśnia Marek Kubica z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach.

  - Wyróżnienie to prestiż i świetna promocja dla miasta, tym bardziej, że PKIS współpracuje m.in. z Centralnym Ośrodkiem Sportu, Polskim Komitetem Olimpijskim i Polskim Związkiem Piłki Nożnej - mówi Michał Woźniczko, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

  Innego zdania są uczestnicy wiosennej edycji konkursu, którzy nie po raz drugi nie ubiegali się o tytuł.

  - Najlepszymi sędziami są dla nas mieszkańcy. Jedynie oni potrafią ocenić, jak rozwija się sport w Rudzie Śląskiej. Po co miastu wyróżnienia, za które trzeba płacić? - komentuje Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

  Podobnego zdania jest Damian Rutkowski z Dąbrowy Górniczej. - Albo nas ktoś docenia, albo wycenia - mówi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama