Jaworzniccy SAMI SWOI

  Jaworzniccy SAMI SWOI

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieczysława i Tadeusz Spyrowie z Jaworzna w przejściu, które przypomina wąski i mroczny tunel

  Mieczysława i Tadeusz Spyrowie z Jaworzna w przejściu, które przypomina wąski i mroczny tunel ©Fot. Anna Zielonka

  Długi, ciasny i mroczny tunel. Po obu stronach wysokie i zimne ściany. Na końcu tunelu jaskrawe światło... Tak wygląda przejście prowadzące do domu Mieczysławy i Tadeusza Spyrów z Jaworzna.
  Mieczysława i Tadeusz Spyrowie z Jaworzna w przejściu, które przypomina wąski i mroczny tunel

  Mieczysława i Tadeusz Spyrowie z Jaworzna w przejściu, które przypomina wąski i mroczny tunel ©Fot. Anna Zielonka

  Drzwi wejściowe są na tyłach budynku. Aby się do nich przedostać, Spyrowie muszą wpierw pokonać wąski odcinek pomiędzy dwoma stojącymi bardzo blisko siebie domami.

  - Między naszym domem a sąsiadów jest ledwo metr odstępu. To wąskie przejście leży na naszej posesji i jest jedyną drogą, przez którą możemy wyjść z domu na ulicę - mówi Tadeusz Spyra.
  O to przejście państwo Spyro-wie pokłócili się ze swoją sąsiad-ką. Kilka miesięcy temu Iwona Ścibior postanowiła pomalować dom. Gdy przyszła pora na malowanie ściany znajdującej się od strony domu Spyrów, oni powiedzieli kategoryczne "nie".

  - By pomalować tę ścianę, sąsiadka musiałaby zatarasować nam wyjście z domu. Wtedy zostaniemy odcięci od świata - mówi Mieczysława Spyra.

  Domy powstały kilkadziesiąt lat temu. Wtedy Spyrowie przedostawali się do swojego mieszkania z drugiej strony budynku, przez teren brata pani Mieczy-sławy, który mieszka w drugiej części domu. Tam znajduje się też szeroki wjazd na tył posesji. Ale potem brat i siostra pokłócili się i podzielili między siebie dobytek. Na środku ogrodu postawili płot. Od wtedy Spyrowie przedostają się do mieszkania wąskim korytarzem z drugiej strony budynku. Dlatego nie chcą, aby ich jedyne przejście zostało im odebrane.

  Lecz swoje racje ma też sąsiadka, Iwona Ścibior. Postanowiła otynkować i pomalować dom, który od lat nie był remontowany. Przed remontem chciała dogadać się z sąsiadami.
  - Zdaję sobie sprawę z tego, że podczas malowania państwo Spyrowie mieliby kłopot z przedostaniem się na ulicę. Dlatego pomyślałam o tym, aby rozebrać ogrodzenie, które oddziela nasze ogrody. Tamtędy, przez naszą posesję, sąsiedzi mogliby bezpiecznie chodzić, bez obaw, że coś spadnie im na głowę - mówi Iwona Ścibior.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama