Esemes z Piekar Śląskich trafił do CBA

  Esemes z Piekar Śląskich trafił do CBA

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Esemes z Piekar Śląskich trafił do CBA

  ©morguefile.com

  Panie Bajer, nie dał pan komu trzeba. Wiedzą, że SKO da to do ponownego rozpatrzenia, dlatego ma pan drugą szansę, żeby to załatwić - korupcyjną wiadomość takiej treści otrzymał mieszkaniec Piekar Śląskich, który od pięciu lat walczy o wybudowanie domu na własnej ziemi. Urzędnicy od pięciu lat skutecznie mu to uniemożliwiają.
  Esemes z Piekar Śląskich trafił do CBA

  ©morguefile.com

  Działki w sąsiedztwie ulic Górzystej i Kawalca to najatrakcyjniejsze grunty w okolicy. Zbigniew Bajer jest jednym z właścicieli ziemi, na której jeszcze do 2002 roku zakładano wysoką intensywność zabudowy. Cztery lata później wszystko do góry nogami wywrócił nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wtedy grunty należące do kilkudziesięciu rodzin stały się terenami rolnymi, na których nie można postawić nawet szopy na siano.

  Bajer zaskarżył plan zagospodarowania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. WSA uchylił fragment planu dotyczący nieruchomości przy Górzystej. Bajerowi nie dało to jednak wiele ponad satysfakcją, bo domu postawić nadal nie może (jednocześnie urzędnicy przyznają się do błędu w planie). Urząd Miasta odmawia ustalenia koniecznych do tego warunków zabudowy, choć działka Bajera jest uzbrojona i ma dostęp do drogi publicznej.

  Piekarzanin postanowił szukać sprawiedliwości w Samorządowym Kolegium Odwoławczym i... znów triumfował. SKO podważyło argumenty miasta. Sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia.

  Kilka dni przed decyzją SKO, Bajer otrzymał tajemniczego esemesa. Nadawca radził, by skorzystał z drugiej szansy na załatwienie tej kwestii. Bajer poinformował o sprawie CBA. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach. 27 września zostało wszczęte śledztwo.

  - Straszenie naszych urzędników CBA odczytujemy jako próbę wymuszenia korzystnej dla siebie decyzji - uważa jednak wiceprezydent Pasternak. Sugeruje, że to element przedwyborczej gry .- Bajer zamierza ubiegać się o mandat radnego i popiera Krzysztofa Turzańskiego, głównego rywala prezydenta Stanisława Korfantego.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama