Nielegalni Chińczycy w markecie w Rybniku

  Nielegalni Chińczycy w markecie w Rybniku

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nielegalni Chińczycy w markecie w Rybniku

  ©straż graniczna

  Straż graniczna w jednym z chińskich marketów przeprowadziła nalot na nielegalnych imigrantów. I trafiła w dziesiątkę. Na miejscu zatrzymano pięciu obywateli Chin, którzy - jak się okazało - przebywali w Polsce nielegalnie.
  Nielegalni Chińczycy w markecie w Rybniku

  ©straż graniczna

  - Podczas legitymowania cudzoziemców okazało się, że czterech mężczyzn i jedna kobieta, w wieku od 22 do 58 lat, nie mają żadnych dokumentów uprawniających do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium Polski, przede wszystkim paszportów - wyjaśnia ppłk Cezary Zaborski, rzecznik śląskich pograniczników.

  Zatrzymani posiadali jedynie węgierskie karty pobytu, gdzie mieszkają tymczasowo. - Fakt wydania im kart pobytu w tym kraju potwierdziły węgierskie służby. Do tej pory ustaliliśmy, że wjechali do Polski z terytorium Czech, podróżując z Węgier - dodaje Cezary Zaborski.

  Zatrzymani podczas przesłuchania zapewniali, że nie handlowali na terenie rybnickiego marketu, a jedynie przyjechali w odwiedziny do znajomych. Takie tłumaczenie nie przekonało jednak mundurowych, którzy wszczęli już administracyjną procedurę ich wydalenia z terytorium naszego kraju. Nastąpi to w ciągu miesiąca.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama