Janda zagra w Zabrzu dla Hospicjum Cordis w Katowicach...

  Janda zagra w Zabrzu dla Hospicjum Cordis w Katowicach [KONKURS]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Janda zagra w Zabrzu dla Hospicjum Cordis w Katowicach [KONKURS]

  ©arc

  Miłośnicy Krystyny Jandy już odliczają dni do najbliższego poniedziałku, 18 października. Tego dnia w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca (ul. de Gaulle'a 17) o godz. 19.00 wystawiony zostanie spektakl "Boska", czyli opowieść o Florence Foster Jenkins - bogatej ekscentryczce, która nie mając ani słuchu, ani głosu występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca.
  Janda zagra w Zabrzu dla Hospicjum Cordis w Katowicach [KONKURS]

  ©arc

  Ale w poniedziałkowy wieczór czekają nas nie tylko teatralne doznania. W Domu Muzyki i Tańca odbędzie się zbiórka publiczna na rzecz dalszej rozbudowy Hospicjum Cordis w Katowicach Janowie. Na miejscu pojawi się kilku wolontariuszy z puszkami. Za każdy datek wrzucony do puszki wręczać będą Miodek Cordis.

  WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL KRYSTYNY JANDY


  - Jak co roku z okazji święta naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus przygotowaliśmy kilka tysięcy słoików Miodków - mówi Jolanta Markowska, prezes Hospicjum Cordis. - To taka forma podziękowania za finansową pomoc w naszej rozbudowie. Ponadto do każdego z Miodków Cordis dołączona będzie specjalna sentencja św. Teresy - dodaje Markowska.

  Wciąż można kupić bilety na spektakl "Boska" w Domu Muzyki i Tańca. Kosztują one: 50, 70, 90, 110 i 140 zł.

  Jeżeli mogę pomóc, pomagam  Z Krystyną Jandą, gwiazdą polskiego kina, dyrektorką i właścicielką teatru Polonia, rozmawia Ola Szatan

  W poniedziałek zobaczymy panią w spektaklu "Boska" w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Ma pani do niego szczególny stosunek?
  "Boska" ma dużą obsadę. Wszyscy są moimi przyjaciółmi, tak jak i reżyser spektaklu, Andrzej Domalik, który wcześniej zrobił ze mną spektakl "Maria Callas". Próby do "Boskiej" były nadzwyczajna zabawą i przyjemnością. Spektakl przygotowaliśmy w dwa miesiące, ale fałszowania arii operowych, które miałam zaśpiewać na scenie, zaczęłam uczyć się znacznie wcześniej.

  W Zabrzu będziemy mogli nie tylko zobaczyć spektakl, ale i pomóc innym. Prowadzona będzie zbiórka publiczna na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach.
  Każdy wyjazd i możliwość zagrania tego spektaklu poza Warszawą, jest dla nas wielką radością. A jeżeli nasz przyjazd ma komuś w czymkolwiek pomóc, radość jest tym większa. Staram się włączać w sprawy charytatywne, oczywiście w miarę możliwości.

  Działalność charytatywna jest powinnością artystów?
  Każdego roku dostaję bardzo dużo próśb o pomoc od fundacji, stowarzyszeń, hospicjów, szpitali, ludzi prywatnych. Ta pomoc jest różnego rodzaju. Staram się odpowiedzieć wszystkim, bo uważam, że to mój obowiązek. Obowiązek osoby publicznej. Mam też inne formy aktywności - charytatywne, prywatne - w których moje nazwisko jest mniej ważne niż rzeczywista pomoc. I o tym nie mówię. W tej chwili już prawie każda biblioteka, szkoła, świetlica wiejska robią aukcje. I chwała im za to. To bezcenna pomoc, bez której wielu ludzi nie dałoby sobie rady, a także wspaniały sposób wychowywania młodzieży.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama