Unikaj zagrożeń na drodze MAPA NIEBEZPIECZNYCH DRÓG

  Unikaj zagrożeń na drodze MAPA NIEBEZPIECZNYCH DRÓG

  Marcin Twaróg

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mapa niebezpiecznych dróg

  Mapa niebezpiecznych dróg ©Marcin Twaróg

  Tworzymy interaktywną mapę niebezpieczeństw, czyhających na drogach województwa śląskiego.
  Mapa niebezpiecznych dróg

  Mapa niebezpiecznych dróg ©Marcin Twaróg

  Podjęliśmy się tego trudnego zadania wierząc, że nie kto inny, jak tylko zmotoryzowani Czytelnicy Dziennika Zachodniego i internauci dziennikzachodni.pl, są w stanie dostarczyć nam niezbędnych informacji. Pierwsze efekty już są.

  Zobacz mapę niebezpiecznych miejsc  Na adres alert@dz.com.pl Czytelnicy przesyłają swoje cenne wskazówki.

  - Na całej drodze z Bielska do Szczyrku należy uważać, a szczególnie na odcinku przez Meszną, gdzie nie ma chodnika, a droga jest bardzo wąska. Ruch jest spory, a dodatkowo ulicami chodzą piesi - napisał internauta Zygmunt.

  Liczymy na Wasze uwagi, które miejsca i na których drogach są szczególnie groźne: gdzie wystarczy ściągnąć nogę z gazu, a których miejsc wręcz unikać i wybierać inne trasy.

  Kilka dni temu inżynierowie z Politechniki Gdańskiej wraz z ekspertami Polskiego Związku Motorowego i Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej zaprezentowali mapę, ukazującą poziomy ryzyka na naszych drogach. Pokazali, gdzie najłatwiej o groźne wypadki. Z tych danych wynika, że tylko 9 proc. wszystkich dróg krajowych jest bezpiecznych - połowa to czarne odcinki. Ale ta statystyka nie oddaje w pełni drogowej rzeczywistości. Niestety, jeździmy głównie drogami gminnymi i wojewódzkimi, na których jeszcze częściej dochodzi do wypadków.

  Dlatego wspólnie z naszymi Czytelnikami chcemy stworzyć całościową mapę zagrożeń na wszystkich drogach naszego województwa.

  Piszcie na alert@dz.com.pl i przekazujcie nam informacje o niebezpiecznych miejscach na drogach.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niebezpieczne drogi

   karol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   Bardzo fajna sprawa. O ile mapa będzie uaktualniana regularnie, to wróżę wam sukces. Pomyślcie jeszcze, żeby mapę zrobić w lekkiej wersji, aby można ją było otworzyć w komórce w trakcie jazdy...rozwiń całość

   Bardzo fajna sprawa. O ile mapa będzie uaktualniana regularnie, to wróżę wam sukces. Pomyślcie jeszcze, żeby mapę zrobić w lekkiej wersji, aby można ją było otworzyć w komórce w trakcie jazdy autem. Wtedy będzie jeszcze bardziej pomocna.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama