Pieniądze na e-biznes

  Pieniądze na e-biznes

  Zdjęcie autora materiału

  Polska

  Młodzi przedsiębiorcy mogą starać się o dotację na e-biznes z działania PO IG 8.1. w ramach programu realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Maksymalna dotacja to 560 tys. zł.
  Dotacji nie uzyskają firmy zajmujące się jedynie tradycyjnym handlem oraz usługami za pośrednictwem internetu. Aby mieć szansę na dofinansowanie, należy wprowadzić np. system, który nie tylko będzie przyjmował zlecenia, ale sam będzie je realizował. Projekt powinien więc zakładać wprowadzenie co najmniej jednej e-usługi, która będzie w pełni zautomatyzowana.

  Wnioskodawca musi m.in. zagwarantować osiąganie przychodów przynajmniej z dwóch źródeł związanych ze świadczeniem e-usług.
  Oznacza to, że na dotację będą miały szansę np. serwisy, które swój model biznesowy oparły nie tylko na jednym źródle przychodu (np. na reklamie), ale też np. na pobieraniu opłat za dostęp do poszczególnych e-usług. Dodatkowo suma przychodów generowanych przez główne źródło przychodu nie może stanowić więcej niż 80 proc. całości. Inne kryteria, których spełnienie zwiększy naszą szansę na dotację, to m.in. pozyskanie klientów z zagranicy oraz wdrożenie zaawansowanych, innowacyjnych e-usług o znaczeniu krajowym lub międzynarodowym albo usług, których dotychczas nie było.
  Za spełnienie poszczególnych kryteriów przyznawane są punkty, które po zsumowaniu mnoży się przez tzw. współczynnik efektywności ekonomicznej projektu, wynoszący od 0 do 1. Tak uzyskany wynik to ostateczna liczba punktów, jaką otrzyma nasz wniosek.

  Za pieniądze unijne można kupić sprzęt elektroniczny, komputery, oprogramowanie i licencje. Można też zakupić usługi (np. doradcze, techniczne, informatyczne itp.). Warto dodać, że Działanie 8.1 jako jedno z nielicznych przewiduje również dofinansowanie bieżącej działalności firmy. Możliwe jest zatem pokrycie ZUS-u, wynagrodzenia pracowników, czynszu i innych bieżących opłat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama