Częstochowa: Nalot na częstochowski sąd

  Częstochowa: Nalot na częstochowski sąd

  BM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie zatrudnimy sokolnika do płoszenia gołębi z gmachu sądowego - powiedziała nam wczoraj Sylwia Bielecka z biura prasowego Urzędu Miasta.
  Tymczasem inwazja ptaków stała się w centrum Częstochowy wielkim utrapieniem. Gołębie zanieczyszczają elewacje domów, ulice i chodniki, samochody i ławki. O pladze szpaków i kawek w parkach jasnogórskich pisaliśmy wiosną. Wtedy miasto zareagowało i w sierpniu pod Jasną Górą pojawił się sokolnik. Kończy właśnie pracę.

  - Ptasie odchody i pióra leżą na chodnikach przed prokuraturą i sądem. To skandal, żeby nikt tego nie sprzątał - denerwowała się częstochowianka Anna Jaworska.

  Wyczyszczenie elewacji tego budynku będzie kosztować miasto ok. 2 tys. zł.

  - Gołębi jest w mieście bardzo dużo - ocenił Bogusław Zając, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego. - Sprzątaczki regularnie zamiatają chodniki przed naszym gmachem, ale to walka z wiatrakami - dodał.

  - Nie wiem dlaczego ptaki upatrzyły sobie zwłaszcza moje okna. To jakiś gołębi spisek - żartował prokurator Tomasz Ozimek.

  Mieszkańcy uważają jednak, że z gołębiami jest w mieście poważny problem. - Siedzą prawie na każdym parapecie i dachu. Przechodząc trzeba uważać, bo strasznie paskudzą. Niszczą ludziom ubrania - dodaje Jaworska.

  Urzędnicy też dostrzegają kłopot, ale akcji przeciw ptakom, jak w podjasnogórskich parkach, na razie nie podejmą.

  - Analizujemy czy sokolnik sprawdziłby się wiosną na placu Daszyńskiego i na skwerze Solidarności - zapewniła Sylwia Bielecka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama