W Katowicach Palikot pójdzie na żywioł

  W Katowicach Palikot pójdzie na żywioł

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pracownicy biura poselskiego Kazimierza Kutza w Katowicach od tygodnia nie robią nic innego, tylko odpowiadają na dziesiątki mejli i telefonów od osób, które chcą wziąć udział w sobotnim spotkaniu z Januszem Palikotem w katowickim Hotelu Qubus.
  - Nie spodziewaliśmy się takiego oblężenia. Ciągle informujemy i informujemy... Zatykają nam się skrzynki mejlowe - wzdycha Krystyna Klaczkowska, dyrektor Biura. Internauci skrzykują się w sieci. "Byliśmy już w Warszawie i będziemy w Katowicach, jest nas cztery osoby, 3 razy Pszczyna i raz Tychy" - pisze jeden z nich na stronie Ruchu Poparcia Janusza Palikota. Inny dodaje: "Też chcę być w Katowicach, tylko obawiam się, czy wejdę. Zbiórka na Facebooku. Obowiązkowa".

  Organizatorzy spotkania wynajęli największą hotelową salę. - Może pomieścić maksymalnie 300 osób - mówi Agnieszka Zięba z Qubusa.

  Na spotkanie, choć incognito, wybierają się przedstawiciele Ruchu Autonomii Śląska. - Jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się ta inicjatywa, choć osobiście nie popieram światopoglądowych postulatów Palikota - mówi Jerzy Gorzelik, prezes RAŚ.

  Podobną strategię prywatności chcą zastosować przedstawiciele lokalnego biznesu zainteresowani Ruchem, ale jeszcze niezdecydowani na udzielenie mu poparcia.

  Kutz przyznaje, że celowo nie wystosował imiennych zaproszeń. Nie chce nikogo zmuszać do udziału. - To rodzaj pospolitego ruszenia - mówi poseł. - Chodzi nam o wyzwolenie w ludziach autentycznej inicjatywy i energii.

  Zresztą udział samego Kutza w mityngu stoi pod znakiem zapytania, bo poseł jest mocno przeziębiony i musi iść na badania.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama