Katowice: Śpiewali w językach Unii Europejskiej

  Katowice: Śpiewali w językach Unii Europejskiej

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po polsku, angielsku, a nawet... fińsku śpiewali uczestnicy wielkiego finału Festiwalu Piosenki Europejskiej "Zaśpiewaj z EFSem". W konkursie udział wzięły zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Niekoniecznie przedstawiciele beneficjantów programów europejskich.
  - Chcieliśmy, aby do konkursu mógł przystąpić każdy, kto miał ochotę. Za cel postawiliśmy sobie natomiast popularyzację języków Unii Europejskiej i promocję zajęć językowych w ramach projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - wyjaśnia Ewelina Budzińska-Góra z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, organizatora zabawy.

  Do konkursu zgłosiło się 27 solistów, zespołów wokalnych oraz wokalno-instrumentalnych, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach. Wśród najmłodszych zwyciężył zespół "Ploom". Z młodzieży najlepsze okazały się dziewczyny z duetu Double E, które wykonały kawałek "Soulmate" Natashy Beding- field, a w kategorii dorosłych, Tomasz Kołodziej z "In Beetwen Days" zespołu The Cure. Zwycięzca ostatniej kategorii w nagrodę wystąpi w Antyradiu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo