Czechowice-Dziedzice: centrum przemysłu lotniczego powstanie...

  Czechowice-Dziedzice: centrum przemysłu lotniczego powstanie nad Białką

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jest szansa, że już w listopadzie przy czechowickiej ulicy Nad Białką ruszy budowa nowoczesnego Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego.
  - Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy. Mamy nadzieję, że niebawem zostanie rozstrzygnięty i w listopadzie wykonawca wejdzie na budowę - poinformowała Beata Piróg, koordynator projektu z Górnośląskiej z Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw w Katowicach.

  W ubiegłym roku agencja powołała spółkę, która ma się zająć utworzeniem centrum badawczego Nad Białką (będzie się znajdowało około 500 metrów od istniejącego już Parku Techniki Lotniczej).
  Na tę inwestycję pozyskano prawie 55 milionów złotych z funduszy europejskich.

  Na przeszło dwóch hektarach mają za te pieniądze powstać dwie hale laboratoryjne o łącznej powierzchni prawie 4 tysięcy metrów kwadratowych. Będą one wyposażone w specjalistyczne urządzenia.
  Stanie tam także budynek administracyjno-biurowy z portiernią.

  W jednym z laboratoriów mają być prowadzone m.in. badania nad zastosowaniem materiałów kompozytowych dla lotnictwa, w drugim - badania wytrzymałościowe,a także próby rezonansowe i zmęczeniowe elementów kompozytowych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama