W Rudzie Śląskiej trwa charytatywny maraton fitness

  W Rudzie Śląskiej trwa charytatywny maraton fitness

  AW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Hali MOSiR rozpoczął się maraton fitness. Dochód z imprezy wspomoże leczenie dwójki nastolatków chorych na raka
  Do 15.30 w hali MOSiRu przy ul. Hallera 16 w Rudzie Śląskiej będzie można spróbować swoich sił w dance auerobiku, pilatesie, stepie czy salsie solo. Pierwszy maraton fitness "Z energią" ma też bardzo szczytny cel. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz młodych rudzian walczących z chorobą nowotworową. Pomoc trafi do 18- letniej uczennicy szkoły średniej w Nowym Bytomiu oraz do 14-letniego ucznia halembskiego gimnazjum.


  Organizatorkami i pomysłodawczyniami imprezy są właścicielki studia fitness "Energia". - Idea jest podobna jak przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - twierdzi Katarzyna Niemiec i dodaje, że marzy się im, by maraton fitness stał się doroczną imprezą. - Zależy nam też bardzo na promowaniu zdrowego stylu życia, ruchu - dodaje.

  - Nie będą to bardzo trudne czy zbyt obciążające ćwiczenia - przekonuje Aleksandra Komendera, instruktorka fitness.

  Zaplanowano zajęcia typowego aerobiku oraz bardziej tanecznych form. Coś dla siebie znajdą amatorzy choreograficznych układów, jak i statycznych ćwiczeń gimnastycznych. Jeśli ktoś będzie się czuł na siłę może wziąć udział we wszystkich zajęciach. Wystarczy zabrać ze sobą sportowy strój i sportowe obuwie, ręcznik i wodę by uzupełniać płyny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama