Ważne
  Racibórz: Kopia Całunu Turyńskiego w kościele św. Jana...

  Racibórz: Kopia Całunu Turyńskiego w kościele św. Jana Chrzciciela

  ALEK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prawie trzy metry długości ma kopia Całunu Turyńskiego, którą wczoraj wieczorem odsłonięto w kościele św. Jana Chrzciciela w Raciborzu. Płótno odzwierciedlające oryginał, w który, jak głosi tradycja, zawinięto ciało Jezusa po zdjęciu z krzyża, podziwiały tłumy raciborzan.
  - W maju byliśmy z pielgrzymką w Turynie. To była okazja, by zobaczyć całun, który pokazywany jest raz na 25 lat. Papież Benedykt XVI zgodził się na jego odsłonięcie. Jeden z naszych parafian, Krzysztof Ciszek, zrobił mnóstwo zdjęć całunu, które potem złożył w całość. Zaproponował, by wydrukować fotografię w większym formacie. W ten sposób powstała nasza kopia - wyjaśnia ks. Wojciech Janus z parafii św. Jana Chrzciciela.

  Raciborską kopię Całunu Turyńskiego będzie można podziwiać w kościele na Ostrogu do końca listopada.

  - Nasz kościół to dawne Sanktuarium Cudownego Pana Jezusa. Są tu unikatowe obrazy Chrystusa w trakcie męki. Przed wojną pielgrzymowały tu tłumy, potem kult wygasł, a teraz znów warto do nas pielgrzymować - zachęca ks. Janus.

  Raciborzanie są zachwyceni kopią Całunu Turyńskiego.

  - Niestety nie widziałam przechowywanego w katedrze turyńskiej całunu. Wiele się o nim mówi, często podważana jest jego autentyczność. Cieszę się, że coś tak niezwykłego powstało w naszym mieście - mówi Dominika Szymańska, mieszkanka Raciborza.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama