Przyjdź na spektakl i pomóż hospicjum w Katowicach

  Przyjdź na spektakl i pomóż hospicjum w Katowicach

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przyjdź na spektakl i pomóż hospicjum w Katowicach

  ©mikołaj suchan

  Nowy Dom Hospicjum Cordis w Katowicach to przedsięwzięcie, które pochłania ogromne pieniądze. Niedawno cenny dar przekazała mieszkanka Zabrza. Kobieta (chcąca pozostać anonimową) zapłaciła 30 tysięcy złotych za windę.
  Przyjdź na spektakl i pomóż hospicjum w Katowicach

  ©mikołaj suchan

  O tym, jak bardzo jest ona potrzebna schorowanym i często poruszającym się na wózkach inwalidzkich ludziom przekonywać nie trzeba. W poniedziałek 18 października pomóc może każdy z nas. Wystarczy przyjść do zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca ul. de Gaulle'a 17) na spektakl "Boska" z udziałem m.in. Krystyny Jandy.

  Oprócz znakomitych emocji związanych z przedstawieniem, czekać na nas będą wolontariusze. Każdy z nich trzymać będzie puszkę, do której można wrzucać pieniądze na dalszą rozbudowę placówki przy ul. Ociepki. Osoby, które wrzucą datek otrzymają Miodek Cordis.

  - To nasza rekompensata za każdy grosz. Miód kupujemy w pasiekach w Beskidzie Sądeckim. Jak co roku z okazji święta naszej patronki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, przygotowaliśmy kilka tysięcy takich słoików - mówi Jolanta Markowska, prezes Hospicjum Cordis w Katowicach-Janowie.

  Kilka miesięcy temu nastąpiło uroczyste otwarcie segmentu B, którego budowa rozpoczęła się 26 czerwca 2009 roku. Wydano na nią w sumie około 3 milionów złotych. W budowie stale pomagało 60 wolontariuszy. W segmencie B dostępne są specjalistyczne poradnie m.in. leczenia obrzęku limfatycznego, poradnia rehabilitacyjna, sale: psychoterapii, terapii zajęciowej, muzykoterapii oraz gimnastyki.

  - Budowa tego domu to ostatnie sześć lat żebractwa i przede wszystkim jednoprocentowego odpisu podatkowego. Każdy jednak może przyjść i namacalnie sprawdzić, na co te pieniądze idą - podkreśla Jolanta Markowska.

  Pod koniec września ruszyła adaptacja budynku poszpitalnego na potrzeby segmentu A (domu stałego pobytu) Hospicjum Cordis.

  Remont tego segmentu ma trwać 14 miesięcy. 85 procent kosztów tej przebudowy pokryje Unia Europejska. Potrzeby jednak stale rosną. Dlatego pomóżmy dzisiaj Hospicjum Cordis.

  - Ten dom jest miejscem, gdzie wszyscy przechodzimy swego rodzaju proces oczyszczenia przez to, że chcemy pomagać drugiemu człowiekowi - mówi Jolanta Markowska.

  O tym, że może liczyć na ludzi dobrej woli przekonała się już wielokrotnie.

  Są bilety na wieczorny spektakl  Nie zdążyłeś wcześniej kupić biletów na "Boską" w Zabrzu? Nic straconego. W sprzedaży są jeszcze wejściówki na dzisiejszy spektakl, w którym występują m.in.: Krystyna Janda, Maciej Stuhr oraz Wiktor Zborowski.

  Bilety są w kilku przedziałach cenowych: 50, 70, 90, 110 oraz 140 zł.
  Można je kupić w kasie Domu Muzyki i Tańca (nr telefonu: 32 271 66 22).
  Początek spektaklu zaplanowano na godz. 19.00.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama