Płetwonurkowie wznawiają poszukiwania zwłok Eugeniusza...

  Płetwonurkowie wznawiają poszukiwania zwłok Eugeniusza Wróbla

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Płetwonurkowie poszukują ciała Eugeniusza Wróbla

  Płetwonurkowie poszukują ciała Eugeniusza Wróbla ©Barbara Kubica

  Po godz. 8 płetwonurkowie wznowili poszukiwania zwłok Eugeniusz Wróbla, do zabicia którego przyznał się jego syn Grzegorz.
  Płetwonurkowie poszukują ciała Eugeniusza Wróbla

  Płetwonurkowie poszukują ciała Eugeniusza Wróbla ©Barbara Kubica

  Poszukiwania zwłok trwają od niedzieli w Zalewie Rybnickim. Niestety na razie są bezskuteczne. Płetwonurkowie prowadzą poszukiwania z użyciem łodzi i motorówek w rejonie przystani żeglarskiej. To miejsce wskazał syn zamordowanego. Tam właśnie miał przewieźć zwłoki i wrzucić do wody.

  Informację o wznowieniu poszukiwań zwłok przekazał Ryszard Czepczor z rybnickiej policji. W niedzielę akcję przerwano po zapadnięciu zmroku.

  - Dziś od wczesnego rana musieliśmy czekać na poprawę warunków pogodowych. Chodzi przecież o bezpieczeństwo osób biorących udział w akcji - zaznaczył Czepczor.

  Jak powiedział rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik, do penetracji dna zbiornika wysłano w poniedziałek 12 strażackich płetwonurków, po sześciu z Bytomia i Rybnika. W niedzielę w akcji brali także udział płetwonurkowie Państwowej Straży Pożarnej.

  Jak zaznaczył Czepczor, w poniedziałek będą przeszukiwane nie tylko wody zbiornika, ale też cała linia brzegowa. Dlatego zaangażowano dodatkowe siły, na miejsce przyjechało m.in. 50 policjantów z Oddziałów Prewencji w Katowicach. Są też psy wyspecjalizowane w poszukiwaniu zwłok.

  Zobacz nasz specjalny serwis poświęcony Eugeniuszowi Wróblowi

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama