W Zabrzu otworzyliśmy serca dla Hospicjum Cordis ZDJĘCIA

  W Zabrzu otworzyliśmy serca dla Hospicjum Cordis ZDJĘCIA

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zabrzu otworzyliśmy serca dla Hospicjum Cordis ZDJĘCIA
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Fot. Marzena Bugała

  Widzowie spektaklu "Boska" Teatru Polonia mieli w poniedziałek okazję wesprzeć budowę nowego domu dla podopiecznych Hospicjum Cordis w Katowicach-Janowie.
  Wiele osób przyjechało z odległych zakątków województwa śląskiego, a nawet z Opolszczyzny i Małopolski. Chcieli nie tylko zobaczyć znakomite kreacje Krystyny Jandy czy Macieja Stuhra, grających na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca, ale pospieszyli też z pomocą hospicjum.

  Każdy, kto wrzucił do puszek wolontariuszy choćby symboliczną złotówkę, otrzymywał słoiczek Miodku Cordis.

  - To nasze podziękowanie za przekazany nam datek - mówi dr Jolanta Markowska, prezes Hospicjum Cordis w Katowicach. - Miód kupujemy w pasiekach w Beskidzie Sądeckim. Jak co roku, z okazji święta naszej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Przygotowaliśmy kilka tysięcy takich słoiczków. Do Zabrza zabraliśmy ich około tysiąca - dodaje.

  Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu uroczyście otwarto segment B hospicjum, którego budowa kosztowała ok. 3 mln zł. W pracach budowlanych pomagało 60 wolontariuszy. Teraz Hospicjum Cordis remontuje poszpitalny budynek, który będzie segmentem A, czyli domem stałego pobytu. Prace rozpoczęły się we wrześniu. Potrwają 14 miesięcy.

  - Budujemy stacjonarną część hospicjum dla 38 pacjentów - mówi Teresa Fiech, wolontariuszka w Hospicjum Cordis. - Każdy pacjent będzie miał osobną salę z łazienką. Z każdym chorym będzie też mogła przebywać rodzina - podkreśla.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama