Ważne
  Strzelanina w biurze PiS w Łodzi. Jedna osoba nie żyje...

  Strzelanina w biurze PiS w Łodzi. Jedna osoba nie żyje (ZOBACZ FILM)

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Do łódzkiej siedziby PiS wtargnął mężczyzna z bronią gazową przerobioną na palną i z nożem. W wyniku postrzału zmarł Marek Rosiak, asystent europosła Janusza Wojciechowskiego. Asystent posła Jarosława Jagiełły został ugodzony nożem, jest w ciężkim stanie. - Ci ludzie stracili życie za mnie - powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.
  Atak w biurze PiS
  Strzelanina w łódzkim PiS
  Mord w siedzibie PiS
  Mężczyzna, który zaatakował siedzibę PiS mieszkał w Gnaszynie

  feature=player_embedded


  Do łódzkiej siedziby PiS nieopodal ul. Piotrkowskiej wtargnął starszy mężczyzna i zaatakował nożem przebywające tam osoby. Napastnik krzyczał, że zabije Jarosława Kaczyńskiego. Sprawca został zatrzymany. Jest to mieszkaniec Częstochowy. Nie był wcześniej karany. Od kilku dni mieszka w jednym z łódzkich hoteli.

  Według rzecznika Komendy Głównej Policji - Mariusza Sokołowskiego 39-letni mężczyzna był kilkakrotnie raniony nożem. Wg lekarzy, na których powoływał się Sokołowski, mężczyzna będzie żył. Póki co nie są znane motywy ataku na siedzibę, w której urzęduje m.in. Jarosław Jagiełło i miejscy radni.

  - Mamy do czynienia ze zdarzeniem, które nie miało charakteru przypadkowego - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. - Ci ludzie stracili życie za mnie - dodał. - To co się stało jest wynikiem wielkiej kampanii nienawiści wobec PiS, która jest prowadzona od dłuższego czasu. Każde słowo kampanii nienawiści będzie wzywaniem do mordu. Będziemy walczyć o to, żeby w Polsce wróciła demokracja - stwierdził prezes PiS.

  Kaczyński stwierdził, że za bezpieczeństwo biura odpowiedzialny jest rząd.

  ZE WZGLĘDU NA NIESTOSOWNE KOMENTARZE REDAKCJA BLOKUJE MOŻLIWOŚĆ WPISYWANIA OPINII POD ARTYKUŁEM  ag

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama