Ważne
  Nadal szukają szczątków Eugeniusza Wróbla

  Nadal szukają szczątków Eugeniusza Wróbla

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nadal szukają szczątków Eugeniusza Wróbla

  ©Fot. Barbara Kubica

  W czwartek rano płetwonurkowie z Rybnika i Bytomia znów wypłyną na wody rybnickiego zalewu w poszukiwaniu zwłok Eugeniusza Wróbla, byłego wicewojewody katowickiego i byłego wiceministra transportu.
  Nadal szukają szczątków Eugeniusza Wróbla

  ©Fot. Barbara Kubica

  Do jego zabójstwa przyznał się w minioną niedzielę 30-letni syn Wróbla, Grzegorz W. Podczas przesłuchania w prokuraturze twierdził, że to właśnie do zalewu wrzucił poćwiartowane zwłoki ojca.
  Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaginął kluczowy dowód w sprawie, czyli piła łańcuchowa
  - Środowa akcja nie przyniosła rezultatów. W czwartek nad zalewem znów do poszukiwań stanie około 100 osób. Poszukiwania prowadzone są na dwa sposoby. Płetwonurkowie przeczesują dno zbiornika, a policjanci jego brzeg - mówi Ryszard Czepczor z rybnickiej policji.

  Do tej pory znalezione dwa fragmenty ludzkich zwłok. Badania DNA pozwolą ustalić czy należą one do Eugeniusza Wróbla. Na wyniki jednak trzeba będzie poczekać - być może nawet kilka tygodni.
  Tymczasem według nieoficjalnych informacji, w jednym z kontenerów na śmieci w Gliwicach także odnaleziono fragmenty ludzkiego ciała, które również mogą należeć do zamordowanego Eugeniusza Wróbla. Śledczy unikają jednak odpowiedzi na pytanie, czy zwłoki zamordowanego mogły być poćwiartowane i rozrzucone w wielu miejscach.

  - Zabezpieczyliśmy kilkadziesiąt śladów w różnych miejscach, ale dla dobra śledztwa niczego więcej nie mogę zdradzić - podkreśla Jacek Sławik, szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku.
  Prokuratura milczy także na temat doniesień o tym, że poszukuje narzędzia zbrodni - czyli piły łańcuchowej, którą 30-letni Grzegorz W. miał pociąć ciało swojego ojca, a którą prawdopodobnie porzucił w kontenerze na śmieci na jednym z katowickich osiedli, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
  Z przekazanych nam informacji wynika, że miejsce porzucenia piły wskazał podczas przesłuchania sam podejrzany.

  - Kiedy śledczy przyjechali na miejsce, w kontenerze piły już nie było. Ktoś ją zabrał. Zostały tylko worki na śmieci poplamione krwią - mówi nam osoba biorąca udział w śledztwie.
  Piła łańcuchowa, która prawdopodobnie zabrali złomiarze, ma być kluczowym dowodem w sprawie.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama