Ważne
  Tychy: Lekarze szpitala wojewódzkiego dostaną wypłaty. Ale w...

  Tychy: Lekarze szpitala wojewódzkiego dostaną wypłaty. Ale w ratach

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Andrzej Drybański, nowy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1, zaczął urzędowanie od rozłożenia wypłat pracowników na raty.
  - Będę się starał wypłacić 50 proc. Tylko najniżej uposażeni dostaną całość - powiedział.

  Zapowiada też przyjrzenie się czasowi pracy lekarzy oraz rewizję umów. - Szereg z nich zawartych jest nieprawidłowo. Ci sami lekarze są zatrudnieni na umowę o pracę i na kontrakty. Do południa niektórzy lekarze pracują na etacie, a po godzinach na kontrakcie. Jest to niezgodne z ustawą o czasie pracy lekarzy - tłumaczy.


  Nowy dyrektor uważa, że lekarskie pensje są zbyt wysokie. - Wynagrodzenia pochłaniają tu 90 proc. przychodów z NFZ, a dla utrzymania płynności finansowej nie powinny przekraczać 60 proc. - mówi.
  Szpital tonie w długach. - Zadłużenie sięga 200 mln zł, z czego do spłaty od zaraz jest 25 mln zł - mówi. - By uratować szpital od upadku, potrzebne są restrykcje.

  Związki zawodowe zgodziły się na wypłaty w ratach. - Podpisaliśmy porozumienie, ale nie jesteśmy zadowoleni. Za dwa tygodnie zdecydujemy, co dalej - mówi Maciej Niwiński, wiceprzewodniczący organizacji terenowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama