Ważne
  Zbigniew Ziobro: Atak w Łodzi to zbrodnia przeciwko...

  Zbigniew Ziobro: Atak w Łodzi to zbrodnia przeciwko ludzkości

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Zbigniew Ziobro: Atak w Łodzi to zbrodnia przeciwko ludzkości

  ©Wojciech Barczyński/Polskapresse

  Został przekroczony Rubikon. Od tego, co się wydarzyło w Łodzi we wtorek o godz. 11, w Polsce dużo łatwiej zabić człowieka z powodów politycznych. Ta straszna droga została właśnie wyznaczona. Dlatego trzeba zrobić wszystko, by to się nie powtórzyło. Z europosłem Zbigniewem Ziobrą, byłym ministrem sprawiedliwości, prawnikiem rozmawia Anna Cieślak.
  Zbigniew Ziobro: Atak w Łodzi to zbrodnia przeciwko ludzkości

  ©Wojciech Barczyński/Polskapresse

  Dlaczego PiS domaga się utworzenia komisji śledczej w sprawie ataku na łódzki oddział partii?
  Taka sytuacja nie miała miejsca w Polsce od odzyskania niepodległości w 1989r. To przecież nie było morderstwo kryminalne, ale morderstwo polityczne. Dlatego właśnie moim zdaniem ten czyn nie powinien być traktowany jako typowe zabójstwo opisane w art. 148 kk. Nasz kodeks karny traktuje takie zbrodnie jako zbrodnie przeciw pokojowi i ludzkości opisane w art. 118 kk.

  Mocne słowa. Zbrodnia przeciw ludzkości i pokojowi motywowana politycznie?

  To są fakty. W ten sposób opisuje tego rodzaju zbrodnię polski kodeks karny. Został przekroczony Rubikon. Od tego, co się wydarzyło w Łodzi we wtorek o godz. 11, w Polsce dużo łatwiej zabić człowieka z powodów politycznych. Ta straszna droga została właśnie wyznaczona. Dlatego trzeba zrobić wszystko, by to się nie powtórzyło. Musimy postawić betonową tamę dla zachowań, które mogą ponownie doprowadzić do takiej zbrodni

  Jarosław Kaczyński także wzbudzał kontrowersje swoimi wypowiedziami. Inni politycy PiS również nie byli łagodni jak baranki.
  Słyszałem już opinie, że to okrutnie zamordowany i druga ofiara są sami sobie winni, bo byli w PiS. To jest droga do usprawiedliwiania tej i kolejnych zbrodni. To nie Jarosław Kaczyński mówił, że polityków PiS należy dorżnąć, odstrzelić czy wypatroszyć. Słowa padają na różny grunt. To one budzą myśli, które pchają do okrutnych czynów. Jak widać - skutecznie. Jeśli przeciwników traktuje się jak bydło, z którego na co dzień można sobie szydzić i kpić, to w głowie rodzi się pytanie: dlaczego ich nie odstrzelić? Jest różnica między napięciem politycznym i sporami a odmawianiem oponentom politycznym człowieczeństwa i wręcz dosłownym mówieniem o ich dorzynaniu czy odstrzeleniu. Ta retoryka niektórych polityków PO sprawiała, że z wielką chęcią zapraszani byli do mainstreamowych mediów i jeszcze częściej cytowani.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama