Ważne
  CBA w Zabrzu. Przewodniczący RM oskarżony o branie łapówek

  CBA w Zabrzu. Przewodniczący RM oskarżony o branie łapówek

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jest ciąg dalszy akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w zabrzańskim urzędzie miasta. Przewodniczący Rady Miasta został oskarżony o branie łapówek w wysokości od 5 do 60 tys. zł.
  Przewodniczący RM Zabrze

  Przewodniczący RM Zabrze ©Mikołaj Suchan

  Prokuratura Apelacyjna w Katowicach oskarża Adama M., przewodniczącego Rady Miejskiej w Zabrzu o przyjęcie trzech łapówek. Chodzi o kwoty od 5 do 60 tysięcy zł. Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Katowicach o tymczasowy areszt dla M.

  - Postawiliśmy temu panu zarzut przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem przez niego funkcji przewodniczącego rady miejskiej w Zabrzu - informuje prok. Leszek Goławski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. - Są to trzy łapówki od 5 do 60 tysięcy zł przyjęte w tym roku - dodaje prok. Goławski.

  Jeśli zarzuty się potwierdzą, M. może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

  Przypomnijmy, że prokuratorskie zarzuty dla przewodniczącego zabrzańskiej rady miejskiej to efekt zatrzymania go przez agentów CBA w nocy z wtorku na środę. Funkcjonariusze CBA wkroczyli do urzędu w Zabrzu i przeszukali jego gabinet. Równocześnie akcja CBA odbywała się w gabinecie M. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie pracuje on jako zastępca dyrektora ds. inwestycji oraz w jego domu.

  Adam M. to jeden z najbardziej znanych samorządowców w Zabrzu. W radzie miejskiej zasiada od 12 lat. W 2002 i 2006 roku startował z list PO, której struktury zakładał w Zabrzu. Niedawno opuścił szeregi partii i postanowił kandydować na radnego z list Skutecznych dla Zabrza, czyli stowarzyszenia, do którego należy obecnie rządząca miastem Małgorzata Mańka-Szulik.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zabrze

   kubulek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Moim zdaniem ponieważ ryba psuje się od głowy uważam że CBA powinno "prześwietlić" prezydent ZabrzaI to jeszcze przed wyborami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sekuła zaczyna kampanię

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   A że ma dobre zaplecze to wali od razu z grubej rury...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uczciwość

   Ada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Kontrole powinny być częstsze w samorządach . Niektórzy jak wejdą na wysoki stołek przez czysty przypadek to czują się bezkarni. Jeśli kontrole różnych służb byłyby częstsze , to i zadłużenia gmin...rozwiń całość

   Kontrole powinny być częstsze w samorządach . Niektórzy jak wejdą na wysoki stołek przez czysty przypadek to czują się bezkarni. Jeśli kontrole różnych służb byłyby częstsze , to i zadłużenia gmin nie były by takie astronomiczne i rządzacy nauczyli by się oszczędzać publiczne pieniądze. odpowiedzialność za rozrzutnictwo publicznymi pieniędzmi jest za mała i stąd tyle potem afer.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Siemianowice

   obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   p. gościniak teraz kolej na pana apartament na mikołowskiej czeka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama