Festiwalu Kultury Harcerskiej w Jaworznie

  Festiwalu Kultury Harcerskiej w Jaworznie

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Festiwalu Kultury Harcerskiej w Jaworznie

  ©Fot. Anna Zielonka

  Harcerskie piosenki oraz nocne podchody, to tylko kilka z wielu ciekawych propozycji dla harcerzy z całej Polski, którzy w piątek wieczorem przyjechali na Festiwal Kultury Harcerskiej w Jaworznie.
  Festiwalu Kultury Harcerskiej w Jaworznie

  ©Fot. Anna Zielonka

  Jest ich dwustu dwudziestu. Przyjechali z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Katowic, a nawet Warszawy i Tarnobrzega. Organizatorem harcerskiego zlotu jest VI Jaworznicki Szczep Harcerski "Chwaty". Impreza potrwa do niedzieli.

  - W planie są zajęcia wspinaczkowe, wyjście do komendy PSP w Jaworznie, bieg na orientację wokół kamieniołomu "Orka", zajęcia fotograficzne, kulinarne i sportowe, zajęcia z masażu i wiele innych - mówi Grzegorz Natonek, z-ca komendanta szczepu.

  Co prawda festiwal jest skierowany przede wszystkim do harcerzy, ale na przegląd piosenki harcerskiej czy podchody w dzielnicy Szczakowa i okolicznych lasach może przyjść każdy. Dziś o godz. 21 odbędzie się np. uroczysty przemarsz i apel przed pomnikiem na jaworznickim rynku, gdzie harcerze oddadzą hołd jaworznianom, walczącym o niepodległość. - Jest to ogniobranie, które polega na przekazaniu ognia z jednego miejsca do drugiego - tłumaczy Grzegorz Natonek. - Ogień symbolizuje wartości związane z walką o ojczyznę - dodaje.

  O godz. 15 w Miejskim Domu Kultury w Szczakowej rozpocznie się przegląd piosenki bajkowej. Harcerzem może zostać każdy, a zapisać można się w siedzibie hufca, przy ul. Hanki Sawickiej 2 na osiedlu Stałym w Jaworznie.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama