Tomasz Sikora: Ten medal narodził się po raz drugi

  Tomasz Sikora: Ten medal narodził się po raz drugi

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W piątek oficjalnie zakończono licytację medalu olimpijskiego Tomasza Sikory.
  Tomasz Sikora: Ten medal narodził się po raz drugi

  ©Fot. Mikołaj Suchan

  Srebro z igrzysk w Turynie wywalczone przez naszego najlepszego biathlonistę trafiło do firmy Viessmann, która zapłaciła za nie 55.500 zł. Pieniądze te w całości zostały przeznaczone na leczenie 16-letniego Tomasza Dudka, który postrzelił się w głowę podczas treningu biathlonowego. Finał licytacji miał miejsce podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji jubileuszu 40-lecia Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

  - W momencie przekazywania mojego medalu byłem niemal tak samo wzruszony jak wówczas, gdy zdobywałem go na igrzyskach - powiedział Tomasz Sikora. - Czułem się tak, jakby ten medal narodził się po raz drugi.
  Na licytacji na pewno przyniósł więcej korzyści, niż gdyby leżał u mnie w domu na półce. W swojej karierze widziałem wiele różnych wypadków, ale żaden nie był tak tragiczny jak ten. Tomek był na początku swojej biathlonowej drogi i na pewno marzył o zdobywaniu medali, także tych olimpijskich. Mam nadzieję, że mój krążek pomoże mu najpierw wrócić do zdrowia, a w przyszłości może także do sportu - dodał zawodnik AZS AWF Katowice, który w zamian za ten swój wspaniały gest dostał replikę olimpijskiego srebra z Turynu.

  Sikorze gorąco dziękowała mama Tomasza Dudka. - Jestem mu wdzięczna za do co zrobił dla mojego Tomka. Te pieniądze bardzo nam się przydadzą, bo syn wymaga długotrwałej rehabilitacji - stwierdziła wyraźnie wzruszona Irmina Dudek.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama