Krystyna Bochenek patronką skoczowskiej szkoły ZDJĘCIA

  Krystyna Bochenek patronką skoczowskiej szkoły ZDJĘCIA

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Krystyna Bochenek patronką skoczowskiej szkoły ZDJĘCIA
  1/6
  przejdź do galerii

  ©FOT. ŁUKASZ GARDAS

  Od minionej soboty Zespół Szkół nr 1 na Górnym Borze w Skoczowie nosi imię Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu, tragicznie zmarłej w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem
  Decyzja o wyborze tej właśnie patronki zapadła na Radzie Pedagogicznej. - Ta osoba w pełni wpisuje się w działalność naszej szkoły. Od dawna kładziemy duży nacisk na język ojczysty, czyli na poprawne pisanie, czytanie, a także wymowę - podkreślała w rozmowie z nami Halina Gatner, kierująca skoczowską szkołą.
  Dodała, że dla placówki to przywilej, że może mieć takiego patrona.

  Na uroczystości, które połączone zostały z jubileuszem 25-lecia istnienia Zespołu Szkół nr 1 przyjechała rodzina tragicznie zmarłej parlamentarzystki, dziennikarki i inicjatorki Ogólnopolskiego Dyktanda.


  - Trudno nie kryć słów wzruszenia. Ale najbardziej wzruszona jest zapewne Krystyna, która to wszystko widzi - mówił prof. Andrzej Bochenek, mąż Krystyny Bochenek. Dodał, że jego żona była perfekcjonistką w każdym calu. Wszystko musiała robić dobrze. Dlatego byłaby dumna z tej dzisiejszej uroczystości przekonywał dr Andrzej Bochenek.

  - Z tak zasłużonej dla naszego regionu oraz kraju patronki, będzie szczycić się całe miasto. Szkoła zyskała imię niezwykłej społeczniczki, zaangażowanej w sprawy małe i duże - zaznaczył Jan Krużołek, przewodniczący Rady Miejskiej w Skoczowie.

  - Wiem, że nasza nowa patronka była bardzo znana i dostała wiele ważnych nagród - opowiadał Maciej Gęborek, uczeń pierwszej klasy gimnazjum. Z kolei jego koleżanka, Patrycja Janicka zapewniała, że Krystyna Bochenek stanie się teraz wzorem do naśladowania dla młodzieży.

  Natomiast Beata Branc-Gorgosz, absolwentka placówki, która przemawiając była wyraźnie wzruszona, stwierdziła, że patronka szkoły za życia była dowodem na to, że dla chcącego, nic trudnego.
  W placówce zorganizowano niedawno pierwsze skoczowskie dyktando.
  - Chcielibyśmy, aby stało się to już naszą coroczną tradycją. Mamy nadzieję, że naszą młodzież uda się bardziej zachęcić do pracy publicystycznej i do wysiłku intelektualnego, tak jak robiła to Krystyna Bochenek - mówiła dyrektor Gatner.

  Janina Żagan, burmistrz Skoczowa, gratulowała szkole wyboru patrona. Zamiast kwiatów, przekazała placówce słowniki ortograficzne.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama