Jaworzno ma swoją stację dializ

  Jaworzno ma swoją stację dializ

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gotowy jest już nowy oddział nefrologiczny, poradnia i stacja dializ, które powstały przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie.
  Trwa montaż wyposażenia i aparatury. Wkrótce rozpoczną się negocjacje z NFZ w sprawie kontraktu

  Trwa montaż wyposażenia i aparatury. Wkrótce rozpoczną się negocjacje z NFZ w sprawie kontraktu ©Fot. Lucyna Nenow

  Trwa właśnie montaż wyposażenia i aparatury, wkrótce rozpoczną się negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie kontraktu na leczenie nerkozastępcze. To dobra wiadomość dla chorych jaworznian, którzy dotychczas musieli dojeżdżać do innych placówek.

  - Jest to bardzo uciążliwe, bo sam dojazd do Katowic zabiera około godziny. Jeżdżę tam kilka razy w tygodniu. Zabiegi trwają od czterech do pięciu godzin - mówi Katarzyna Kowalczyk.

  Co prawda, właścicielem placówki jest prywatny inwestor, firma Nefrolux z Siemianowic Śląskich, ale usługi medyczne mają być dla pacjentów nieodpłatne. Placówka ma cztery piętra. Jest stacja dializ z 18 stanowiskami dla pacjentów, poradnia nefrologiczna. Stacja będzie otwarta całą dobę.

  - O każdej porze dnia i nocy każdy, kto znajdzie się w potrzebie, będzie mógł uzyskać pomoc - mówi Lucjan Sobieraj, prezes firmy Nefrolux. Dodaje, że na zabiegi pacjenci będą przywożeni specjalnym autem. Wszystko ma być gotowe na początku listopada, a pierwsi chorzy skorzystają z pomocy na początku 2011 roku.

  Wraz ze stacją dializ powstał też oddział nefrologiczny. Jeden z niewielu w woj. śląskim. Znajdzie się tam 15 łóżek. Będą się na nim odbywały zabiegi i operacje. - Dzięki temu pacjenci dostaną szansę na powrót do codziennego życia, zawodowego i osobistego - mówi Sobieraj.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama