Nagrody Festiwalu Dramaturgii w Zabrzu

  Nagrody Festiwalu Dramaturgii w Zabrzu

  HW-M

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zakończył się X Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona". Najważniejsze nagrody przyznali (niezależnie od siebie) jurorzy i widzowie.
  Za najlepszy z przedstawionych dramatów, jury uznało sztukę pt. "Bóg mordu". Jej autorką jest francuska pisarka Yasmina Reza i to do niej powędruje Medal im. Stanisława Bieniasza. Decyzją gremium oceniającego, wyróżnienia otrzymali także aktorzy krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego, występujący w tym przedstawieniu.

  Natomiast publiczność, której nagroda równoznaczna jest z przyznaniem Grand Prix, głosowała na "Pokój zwierzeń", autorski spektakl Andrzeja Celińskiego. Nagrodzone przez widzów przedstawienie zaprezentowali na festiwalu gospodarze - Teatr Nowy z Zabrza.

  Nagrody za reżyserię otrzymali: Anna Augustynowicz ("Getse-mani" Davida Here'a - Teatr Współczesny w Szczecinie i Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu), Paweł Łysak ("V (F) ICD 10. Transformacje" Artura Pałygi - Teatr Polski w Bydgoszczy) oraz Monika Strzępka ("Był sobie, Andrzej, Andrzej, Andrzej, Andrzej…" Pawła Demirskiego - Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu). Jury przyznało także nagrody za role aktorskie i scenografię.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama