Pięta z Górskim w debacie prezydenckiej w Sosnowcu [ZDJĘCIA]

  Pięta z Górskim w debacie prezydenckiej w Sosnowcu [ZDJĘCIA]

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałkowy wieczór na pierwszą debatę sosnowiecką między dwoma kandydatami do fotela prezydentem Kazimierzem Górskim z SLD, obecnym rządzącym, a Jarosławem Piętą z PO, przyszło sporo sosnowiczan.
  Debata Pięta kontra Górski

  Debata Pięta kontra Górski ©Lucyna Nenow

  Wielu z nich było jednak rozczarowanych, że nie zadano wszystkich zgłoszonych z sali pytań. Powodem był jednak ściśle określony czas na debatę.

  Całość podzielono na bloki tematyczne. Kandydaci dostali serię pytań z zakresu gospodarki i społeczeństwa oraz pytania dotyczące kwestii ich wzajemnej współpracy. Nie obyło się bez wzajemnych uszczypliwości.

  Jarosław Pięta prawie każdą wypowiedź zaczynał od tego, iż obecny prezydent mija się z prawdą. Natomiast prezydent Górski zarzucił mu, że pewne rzeczy powtarza jak mantrę.

  Jednym z pierwszych pytań było pytanie dotyczące rewitalizacji osiedla Rudna oraz kwestii popytu tutaj na mieszkania. Zadano też pytanie, czy w Sosnowcu powstanie rynek.

  My chcieliśmy wiedzieć, czy jest możliwość rozwiązania problemu braku miejsc do parkowania w mieście, a także nielegalnego handlu na ulicy Modrzejowskiej. Prezydent Górski powiedział o planach stworzenia miejsc przy placu papieskim, oraz na końcu ulicy Zwycięstwa i przy byłym szpitalu nr 2 oraz o planach rozmów w sprawie parkingów z Pocztą i Urzędem Skarbowym.

  Natomiast Jarosław Pięta odniósł się do kwestii handlu przyznając, że obecnie straż miejska nie do końca ma możliwość rozwiązania tej sytuacji, dopóki nie będzie nowelizacji przepisów NSA.

  Mieszkańcy pytali, jak długo będą czekać na budowę części średnicówki w Sosnowcu, co dalej z Górką Środulską. Chcieli wiedzieć, jak przyszły prezydent zawalczy o to, aby o Zagłębiu nie pisano jako o Śląsku, kiedy powstaną w mieście ścieżki rowerowe, czy wyobrażają sobie współpracę po wyborach.

  Panowie nie byli zgodni co do tego, komu z nich należą się zasługi za zdobycie pieniędzy na budowę sali koncertowej.

  Organizatorem debaty, nad którą Dziennik Zachodni miał patronat medialnym, było Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy BONA FIDES.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiele bym dał zeby Górski przegrał

   zuk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   przez dwie kadencje ten gosciu nic nie zrobil dla wschodnich dzielnic Sosnowca oraz przyczynil sie do upadku sportu w tym regionie ... i te jego perfidne kłamstwa prosto w oczy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy chcemy ryżego prezydenta?

   darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 22

   Co poseł Pięta zrobił dla Zagórza, z którego pochodzi. Zapraszam fotoreporterów "DZ" do tej dzielnicy. Niech zobaczą chodniki i schody na osiedlu Dmowskiego, nie remontowane od lat 80-tych...rozwiń całość

   Co poseł Pięta zrobił dla Zagórza, z którego pochodzi. Zapraszam fotoreporterów "DZ" do tej dzielnicy. Niech zobaczą chodniki i schody na osiedlu Dmowskiego, nie remontowane od lat 80-tych ubiegłego wieku.
   Na razie Pięta załatwił jedynie swojej żonie stanowisko wiceszefowej Państwowej Inspaekcji Pracy w Katowicach. Poprę Górskiego jako mniejsze zło, chociaż z niektórymi jego decyzjami się nie zgadzam.
   Nikt nie przekona mnie do glosowania na ryże towarzystwo z PO ani bladych zezowatych nieudaczników z PIS.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama