Komisja ds. Blidy: Ziobro straszy i obraża

  Komisja ds. Blidy: Ziobro straszy i obraża

  Teresa Semik, PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości w rządzie PiS, odpowiadał we wtorek na pytania przed komisją ds. Blidy. jego zachowanie zgodnie okrzyknięto skandalicznym.
  - Jeśli można coś zarzucić katowickim prokuratorom to asekurację i daleko idącą ostrożność w stawianiu zarzutów Barbarze Blidzie, a nie to, że działali pochopnie - mówił przed komisją śledczą Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości w rządzie PiS.

  Na dowód tego przytoczył opinię śledczych, którzy uważali, że byłej posłance należało postawić zarzut współsprawstwa korupcji.

  Potem Ziobro zaatakował posłów badających okoliczności śmierci byłej posłanki lewicy.


  - Ta komisja nie służy temu, by poznać prawdę, ale jest po to, żeby wykorzystywać tragiczną śmierć Barbary Blidy do walki politycznej - dodał.

  Ziobro drugi dzień zeznawał przed sejmową komisją, ale nie powiedział nic nowego, konkretnego. Obrażał posłankę Danutę Pietraszewską sugerując jej niezrozumienie tego, co opowiada.

  - Już wiele razy powinnam wyjść z tej sali po pana wypowiedziach, ale mnie zależy na wyjaśnieniu sprawy, więc pozostanę - odparła Pietraszewska.

  Ziobro straszył posłów sądem lub prokuraturą, kiedy zarzucali mu, że mówi nieprawdę. Proponował Ryszardowi Kaliszowi, przewodniczącemu komisji, by oddał prowadzenie komuś innemu, bo mówi emocjonalnie.

  - Niech już pan przestanie mówić o mnie, niech pan mówi na temat - nawoływał Kalisz, ale dalej iskrzyło. Ziobro złożył pozew przeciwko Kaliszowi , który w czasie poprzedniego przesłuchania Kalisz pytał: Dlaczego wieczorem w dniu śmierci Blidy, występując w Sejmie, okłamał pan Wysoką Izbę? Kalisz powołując się na innych świadków twierdził, że Ziobro wiedział wcześniej o śledztwie w tzw. mafii węglowej i ewentualnych powiązań z nią Blidy. W Sejmie powiedział, że wiedzę na temat konkretów tej sprawy uzyskuję dopiero dzisiaj.

  - To jest tak, jakby oskarżony w sądzie, na pytanie o przyznanie się do winy, odpowiadał: ja podam do sądu sędziego - komentował Kalisz ten pozew.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dupek - "polo"

   d-p (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   pisiacki śmierdziel

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bezsilność jełopów z komisji PO-SLD-PSL przerodziła się

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   we wściekłość. Trzy lata szukania haków i ….. NIC !!!
   Wieprze do chlewika, tam ich miejsce.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   widziałem komisje

   L4 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Kogo PO wysłała do tej komisji Poseł Pietraszewska się tak skompromitowała że żal było widzieć jak Ziobro triumfuje.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama