Ważne
  Finał siatkarskiego mundialu w Spodku

  Finał siatkarskiego mundialu w Spodku

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice jako pierwsze z polskich miast podpisały umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej o organizację mistrzostw świata w 2014 roku.
  Spodek od dawna uchodzi w polskiej siatkówce za miejsce magiczne, więc nic dziwnego, że nasza reprezentacja uwielbia grać w Katowicach

  Spodek od dawna uchodzi w polskiej siatkówce za miejsce magiczne, więc nic dziwnego, że nasza reprezentacja uwielbia grać w Katowicach ©Fot. Arkadiusz Gola

  Umowę - specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność piórami - podpisali we wtorek Piotr Uszok, prezydent Katowic i Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. W Spodku rozegrane zostaną decydujące mecze o medale, niewykluczone jednak, że także w Katowicach swoje spotkania rozgrywać będą polscy siatkarze. - Spodek to dla nas magiczne miejsce i nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że właśnie w tej hali muszą być rozegrane najważniejsze mecze mundialu - zapewnił prezes PZPS. - Takiej imprezy w naszym kraju jeszcze nie mieliśmy, dlatego musimy się do niej odpowiednio przygotować. Nasz kraj potrzebuje promocji, a siatkówka jest do tego najlepszą okazją.

  Mistrzostwa mają się odbyć w sześciu polskich miastach, a ich organizacja ma kosztować ok. 60 mln złotych. 40 mln mają "wyłożyć" samorządy miast goszczących turniej. Katowice za finałowe mecze wpłacą do kasy związku 10 mln zł w ratach. W 2011 r. - 980 tys. zł, 2012 - 2 mln zł, 2013 - 3 mln, 2014 - 4 mln. Pozostałe miasta wpłacą do kasy po 6 mln zł. - Dla nas to olbrzymie wyróżnienie i jednocześnie promocja miasta - uważa prezydent Uszok. - Korzyści z każdego punktu widzenia powinny być znacznie większe. Miasto bowiem nie tylko zyska na wizerunku, ale również finansowo.

  Chciałbym, aby reprezentację poprowadził polski trener  Z Mirosławem Przedpełskim, prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, rozmawia Leszek Jaźwiecki
  Decyzja o zwolnieniu z funkcji trenera reprezentacji Daniela Castellaniego nie była łatwa, o czym świadczy choćby fakt, że nie wszyscy członkowie zarządu ją poparli.
  Staraliśmy się wybrać mniejsze zło i mam nadzieję, że to, co postanowiliśmy, będzie dla dobra polskiej siatkówki. Zdaję sobie sprawę, że może być ona kontrowersyjna, bo w końcu Castellani wygrał dla nas mistrzostwa Europy. Decyzja na pewno nie była łatwa i postawiła członków zarządu w trudnej sytuacji. To była moja propozycja, która została przegłosowana.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama