Ważne
  Katowicka Policja zatrzymała 5 chuliganów

  Katowicka Policja zatrzymała 5 chuliganów

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mężczyźni podejrzani są o czynną napaść na strażników miejskich.
  W niedzielę około 10.00 do Miejskiego Centrum Ratunkowego dotarła informacja o grupie chuliganów, którzy w rejonie spodka demolują kosze na śmieci. Na miejscu w dość krótkim czasie pojawiła się Straż Miejska.

  Gdy strażnicy próbowali ich wylegitymować zostali zaatakowani. Legitymowani zaczęli szarpać ich za mundury , bić rękami i kopać. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci z katowickiego oddziału prewencji.

  Bandyci zaczęli uciekać. Po kilku minutach radiowozy zapełniły się zatrzymanymi bandytami. Zatrzymano pięciu napastników. W trakcie zatrzymań mężczyźni grozili strażnikom, że jeżeli będą zeznawać do załatwią ich i ich rodziny.

  Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Dwóm chuliganom udało się uciec. Są obecnie poszukiwani.

  Finał sprawy nastąpił wczoraj wieczorem. Nadzorujący śledztwo prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla wszystkich podejrzanych. Sędzia po zapoznaniu się z aktami sprawy podjął decyzję, że wszyscy zatrzymani najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Za czynną napaść na strażników miejskich, znieważenie funkcjonariuszy i grożenie świadkom oraz ich rodzinom każdemu z podejrzanych grozi dziesięcioletni pobyt w więzieniu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama