Pół roku opóźnienia już na starcie

Pół roku opóźnienia już na starcie

Barbara Kubica

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wreszcie podpisała umowę z konsorcjum firm Strabag i Heilit+Woerner na budowę odcinka autostrady A1 między Bełkiem a Świerklanami.
To jedyny śląski odcinek autostrady, gdzie do tej pory nie rozpoczęto jeszcze robót. - W ciągu miesiąca musimy przekazać konsorcjum plac budowy. Później firma ma 21 miesięcy na budowę - mówi Wojciech Gierasimiuk, rzecznik GDDKiA w Katowicach. Prace na tym odcinku miały ruszyć już w marcu, ale firmy, które walczyły o kontrakt, skutecznie sparaliżowały procedury przetargowe. - Z tego powodu już na starcie mamy pół roku opóźnienia - przyznaje Gierasimiuk.

Budowa tego odcinka A1 ma kosztować 285 mln euro. Kontrakt jest współfinansowany z unijnej kasy w ramach Funduszu Spójności. Na odcinku Bełk-Świerklany powstaną 2 węzły ze stacjami poboru opłat w Rowniu i Świerklanach oraz 2 miejsca obsługi podróżnych. Drogowcy wybudują też tutaj osiem mostów i trzy wiadukty. Powstanie również 39 ekologicznych przejść dla zwierząt.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo