Protest Palikota w Częstochowie się nie udał

  Protest Palikota w Częstochowie się nie udał

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kilkanaście osób zjawiło się w czwartek po południu przed częstochowską kurią metropolitalną w III Alei NMP. Z zapowiadanej hucznie demonstracji nic nie wyszło.
  Zwolennicy Janusza Palikota i jego ruchu, tak jak w siedmiu innych polskich miastach, przyszli, by zaprotestować przeciwko niszczeniu świeckiego państwa także w Częstochowie.

  Szumnie zapowiadana akcja, w której miały wziąć udział setki osób, spaliła na panewce. Kilkanaście osób wykrzykiwało hasła i skandowało: Palikot! Nie byli zatrzymywani przez policję. Po kilkudziesięciu minutach protest zakończył się.

  Zupełnie inaczej demonstracja wyglądała w Warszawie. Z pewnością dlatego, że pojawił się tam sam Janusz Palikot. Podczas pikiety zwolenników stosowania metody zapłodnienia in vitro zorganizowanym w czwartek przed siedzibą biskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera, Janusz Palikot ukrzyżował polską konstytucję, przybijając ją do drewnianego krzyża. Był to protest przeciwko niszczeniu przez Kościół świeckiego państwa.

  Pikieta byłą odpowiedzią na słynne już słowa bp. Henryka Hosera, w których sugerował, że posłom głosującym za ustawą dopuszczającą in vitro grozi ekskomunika.

  - Nie chcemy, aby konstytucja RP została ukrzyżowana przez biskupów, a razem z nią wszystkie wolności, które w tej konstytucji są zawarte. Na znak protestu przeciwko niszczeniu państwa świeckiego przybijamy tę konstytucję do krzyża - powiedział Palikot.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pogonić palikoty

   reformator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   ten palikot powinien mieć dwie sprawy karne. Za obrazę uczuć religijnych za i zniszczenie herbu państwowego. Ciekaw jestem czy prokuratura to widziała?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciemnota nie pójdzie

   DS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   To była demonstracja dla ludzi inteligentnych, zdolnych do samodzielnego myślenia. Widać naocznie, że mało takich ludzi jest w Polsce, albo są tak zastraszeni, że boją się ujawnić.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Palikot

   +++ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Mówi to, o czym ludzie mówią

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama