Język śląski trafi pod obrady Sejmu

  Język śląski trafi pod obrady Sejmu

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Język śląski trafi pod obrady Sejmu

  ©mikołaj suchan

  Ustawa o języku śląskim już u marszałka Sejmu. Poseł PO Marek Plura zebrał aż 51 podpisów pod ustawą o uznaniu języka śląskiego za język regionalny.
  Język śląski trafi pod obrady Sejmu

  ©mikołaj suchan

  To milowy krok na drodze do uznania śląszczyzny. Poseł Plura poinformował nas o złożeniu projektu u marszałka sejmu. Teraz eksperci ocenią zgodność ustawy z przepisami Unii Europejskiej.

  - Następnie ustawa trafi do komisji ds. mniejszości narodowych. Marszałek będzie miał na przekazanie jej pół roku, ale wiem, że nie będzie tak długo czekał. Zresztą nie dam mu spokoju - mówi nam zadowolony poseł Plura, który liczy na szybką ścieżkę legislacyjną oraz błyskawiczne przyjęcie nowych przepisów, gdyż nowelizację poparły wszystkie siły polityczne.

  - Wśród posłów, którzy podpisali się pod wnioskiem znaleźli się przede wszystkim posłowie z PO, ale też PiS, lewicy i PSL z czego jestem bardzo zadowolony. Ba, poparli nas przedstawiciele nie tylko historycznych śląskich ziem, ale także województw północnych, nie mówiąc o Kaszubach, których język kilka lat temu został uznany za regionalny i na jego naukę z budżetu państwa rocznie przeznacza się ok. 50 mln zł. - cieszy się Plura.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama