Kto trzęsie Piekarami Śląskimi

  Kto trzęsie Piekarami Śląskimi

  Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czasem są delikatne i tylko drżą szklanki w kredensie. Kiedy indziej intensywne, wywołujące pęknięcia tynku lub kafelków. Piekarzanie boją się wstrząsów w centrum miasta, które nasilają się od kilku miesięcy.
  Kto trzęsie Piekarami Śląskimi

  ©Fot. Lucyna Nenow

  Władze miasta rozpoczęły poszukiwania winowajcy. Ale nikt do winy nie chce się przyznać.
  Szczególnie silne wstrząsy są odczuwalne w rejonie tzw. starych Piekar, Szarleja, Kozłowej Góry oraz Brzezin Śląskich. Tam ludzie skarżą się, że spadają książki z półek i powstają szczeliny w posadzce domów.

  - Ludzie z osiedla Wyzwolenia, na którym mieszkam boją się, że wstrząsy mogą uszkodzić kanalizację i ściany naszych budynków - relacjonuje radna Sława Umińska, która wystosowała już w tej sprawie interpelację do prezydenta.

  W odpowiedzi prezydent zaprosił na czwartkową sesję Rady Miejskiej przedstawicieli Zakładu Górniczego Piekary i Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Centrum z Bytomia.

  - Wpływy ZG Piekary mogą być odczuwalne jedynie w rejonie Brzezin Śląskich, przy ul. Bednorza, Roździeńskiego, Siemianowickiej. Za wstrząsy w centrum Piekar odpowiada KWK Bobrek-Centrum - przekonywał Błażej Najdek z ZG Piekary. Piłeczkę listownie odbił dyrektor techniczny KWK Bobrek-Centrum Dariusz Rębielak. Choć przyznał, że wstrząsy w centrum Piekar są związane z eksploatacją górniczą zlikwidowanego szybu Piekary (według zapewnień, eksploatacja ta zakończy się w pierwszym kwartale 2011 roku), to jego zdaniem mogą za nie odpowiadać także firmy budujące w mieście autostradę A1!
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama